Konferenčná liga UEFA
MŠK Žilina - Apollon Limassol 2:2 (1:1)
Góly: 27. Bernát, 79. Jibril - 13. Coll, 51. Jradi
ŽK: Slebodník - Kyriakou, Dabo
Rozhodovali: Boucaut - Lemaire, Di Vincenzo (všetci Belg.)
1726 divákov.
Žilina: Petráš - Rusnák, Minárik, Kiwior, Anang - Gono (87. Myslovič), Fazlagič, Bernát (61. Bičachčjan) - Kaprálik (88. Slebodník), Jibril, Ďuriš (90.+1 Goljan)
Limassol: Jovanovič - Panayiotou, Katelaris (54. Malekkidis), Wellington, Khammas (64. Mavrias) - Kyriakou - Markovič (77. Denič), Jradi, Coll (64. Iliev) - Dabo (77. Janga), Pittas
/prvý zápas: 3:1, do 3. predkola postúpila Žilina/
ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy 2021/2022.
Vo štvrtkovej odvete 2. predkola remizovali doma s cyperským Apollonom Limassol 2:2 a uhájili tak náskok 3:1 z prvého duelu na Cypre.
O postup do play off sa stretnú s kazašským Tobolom Kostanaj, ktorý vyradil chorvátsky Hajduk Split.
Žilinčania síce pod Dubňom dvakrát prehrávali, vždy však dokázali vyrovnať. Najprv v prvom polčase odpovedal na gól hostí utešenou strelou do šibenice Ján Bernát, v druhom dejstve na 2:2 chladnokrvne vyrovnal Taofiq Jibril.

Prvý zápas 5. augusta odohrajú v Kazachstane, odveta je na programe o týždeň 12. augusta v Žiline.
Hlas po zápase:
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Vedeli sme, že Apollon má kvalitu, ukázal ju aj doma. Boli sme dnes dobre pripravení a som rád, že sme nespanikárili ani po inkasovaných góloch. Mali sme pripravenú svoju taktiku, napokon to vyšlo a sme veľmi radi a šťastní, že sme postúpili.
Pre mňa je dôležité, že si vieme vytvárať šance. Niektoré sme premenili, iné nie, ale taký je futbal. V Kazachstane sa hrá zle, ale chlapci ukázali, že vedia hrať. Urobíme všetko, by sme postúpili aj ďalej."
















