Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Ruskí komunisti navrhujú tamojším športovcom, aby šli na ZOH pod sovietskou vlajkou

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 10. dec 2017 o 17:36

Všade bude viať červená vlajka a znieť hymna tak, že z toho bude všetkým na vracanie, vraví predseda ruských komunistov.

MOSKVA. Predstavitelia Komunistickej strany Ruska navrhli, aby tamojší športovci na zimné olympijské hry 2018 v kórejskom Pjongčangu nastúpili pod vlajkou bývalého Sovietskeho zväzu.

Poslanec ruského parlamentu Valerij Raškin sa v tejto súvislosti oficiálne obrátil na prezidenta Olympijského výboru Ruska Alexandra Žukova.

"Ak chcete, aby bola na olympiáde skutočná vlajka, dajte športovcom do rúk vlajku víťazstva," vyhlásil predseda ruských komunistov Gennadij Zjuganov.

"Vypravíme tam tri tisícky našich fanúšikov, z každej republiky, kraja a oblasti. Všade bude viať červená vlajka a znieť hymna tak, že z toho bude všetkým na vracanie. Som presvedčený, že sa pridajú aj Bielorusi, Kaukaz, Stredná Ázia a aj naši priatelia z BRICS. Ukážeme Američanom, čo to je ruský charakter a naše možnosti vzoprieť sa tejto liberálnej svorke," dodal.

Správu priniesla oficiálna stránka Komunistickej strany Slovenska s odvolaním sa na Komunistickú stranu Ruskej federácie.

Exekutíva Medzinárodného olympijského výboru v Lausanne nedávno rozhodla o tom, že vzhľadom na rozsiahly dopingový škandál na ZOH 2014 v Soči sa ruskí športovci môžu predstaviť v Pjongčangu iba so statusom neutrality, čiže pod olympijskou vlajkou a bez možnosti vypočuť si národnú hymnu v prípade víťazstiev.

Aj to platí len pre Rusov bez dopingovej minulosti, ktorí budú vystupovať pod značkou OAR (Olympic Athlete from Russia).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články