Brno smeruje do play-off Ligy majstrov, Čiliak prihral na víťazný gól

Marek Čiliak.
Marek Čiliak. (Autor: TASR)
SITA|2. sep 2017 o 16:40

Kometa v sobotu zdolala nórsky Stavanger 4:3 po predĺžení.

BRATISLAVA. Slovenský brankár Marek Čiliak sa dobrým výkonom podieľal na ďalšom triumfe Komety Brno v B-skupine hokejovej Ligy majstrov 2017/2018.

Dvadsaťsedemročný gólman nielenže pochytal 19 z 22 striel súpera, ale v druhej minúte predĺženia asistoval pri presnom zásahu Martina Zaťoviča. Kometa bude pravdepodobne mať už po sobotňajších dueloch v LM istotu prieniku do play-off.

Fínsky zástupca v súťaži KaIPa Kuopio prehral v rovnakej skupine so švédskym Malmö Redhawks 2:6, v bránke hosťujúceho tímu bol Slovák Denis Godla.

Nedarilo sa ani českému Libercu, ktorý švédskemu Växjö podľahol vonku 3:6. Slovenský útočník Martin Bakoš si v drese hostí pripísal gól a asistenciu.

Hokejová Liga majstrov 2017/2018:

B-skupina:

HC Kometa Brno (ČR) - Stavanger Oilers (Nór.) 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly:
20. T. Svoboda, 42. J. Hruška, 47. Dočekal, 62. Zaťovič (ČILIAK) - 2. Soares, 12. Reed, 36. Medhus
/Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas a zneškodnil 19 z 22 striel súpera, v predĺžení asistoval pri víťaznom góle domácich/

Malmö Redhawks (Švéd.) - KalPa Kuopio (Fín.) 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Góly:
8. Miele, 9. Olofsson, 19. Hardt, 25. Händemark, 36. Rakhshani, 51. Andersson - 38. Lavoie, 45. Gymer
/Denis Godla (KalPa) odchytal celý zápas/

1.Kometa Brno4220013:810 b
2.Malmö4300116:129 b
3.Kuopio4101212:174 b
4.Stavanger400138:121 b

C-skupina:

EV Zug (Švaj.) - JYP Jyväskylä (Fín.) 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
Góly: 5. a 16. Roe, 2. Kast, 27. Martschini, 31. Stalberg, 37. Diaz - 5. Vainio, 20. Hytönen, 51. Mäenpää

UPC Viedeň Capitals (Rak.) - HK Neman Grodno (Biel.) 5:4 sn (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. a 45. Vause, 6. Hartl, 11. Nödl, rohodujúci sam. nájazd Holzapfel - 26. Maľavko, 27. Metľuk, 38. Levša, 58. Bojarčuk

1.Jyväskylä4300113:109 b
2.Zug4210114:108 b
3.Grodno4012113:154 b
4.Viedeň Capitals4011211:163 b

D-skupina:

Adler Mannheim (Nem.) - HV 71 (Švéd.) 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Góly: 10. a 58. Wolf, 22. Festerling, 38. Plachta, 44. Kolarik, 46. Kink - 19. a 45. Andersson, 7. Wär

Esbjerg Energy (Dán.) - HC Oceláři Třinec (ČR) 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 12. McMillan - 11. Adamský, 38. Roth

1.Mannheim4300116:99 b
2.Třinec4300116:89 b
3.HV 714200214:126 b
4.Esbjerg400044:210 b

E-skupina:

Växjö Lakers - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Góly: 11. Netterberg, 28. Pettersson, 28. Martinsson, 55. a 57. Rondbjerg, 59. Rosen - 36. BAKOŠ, 37. Jelínek (BAKOŠ), 43. Hrabík

1.Växjö4310018:911 b
2.Liberec4201118:157 b
3.Davos3100213:93 b
4.Cardiff300036:220 b

F-skupina:

TPS Turku (Fín.) - Mountfield Hradec Králové (ČR) 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 31. I. Filppula, 39. Väyrynen, 58. Nurmi - 57. Gregorc

Nottingham Panthers (V. Brit.) - SC Bern (Švaj.) 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly: 22. a 34. Mokšancev, 42. Brown, 60. Lachowicz - 5. Moser, 19. Ebbet

1.Nottingham4210114:128 b
2.Bern4200212:96 b
3.TPS Turku420027:116 b
4.Hradec Králové4101211:124 b

H-skupina:

KAC Klagenfurt (Rak.) - Rapaces de Gap (Fr.) 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Góly: 2. Bischofberger, 2. Koch, 10. Richie Regehr, 57. Ganahl - 24. a 32. Ross

Zürich SC Lions (Švaj.) - Frölunda Indians (Švéd.) 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 30. Pettersson - 14. J. Lundqvist, 53. Olofsson

1.Frölunda4310013:811 b
2.Zürich4201120:87 b
3.Klagenfurt4200213:116 b
4.Gap400046:250 b
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Brno smeruje do play-off Ligy majstrov, Čiliak prihral na víťazný gól