Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tarkovič nie je hrdina, ale ani alibista

Juraj Berzedi. (Autor: SME)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|15. nov 2020 o 19:20

Tréner Slovákov prekvapil zostavou i herným systémom.

Kto nič neskúsi, nič nepokazí. Kto však riskuje, môže urobiť čosi nečakané a rozdielové. Môže zmeniť zaužívané veci, hoci sa nevyhne chybám.

V slovenskej reprezentácii máme v súčasnosti futbalistov, ktorí hrajú najmä na istotu. Pustiť sa do individuálneho prieniku je pre nich niečo nepredstaviteľné.

Ich nový šéf lavičky je iný. Štefan Tarkovič ukázal v dvoch reprezentačných zápasoch dôležitý poznatok. Hráčov má natoľko zmapovaných, že si dovolí urobiť nečakané zmeny.

Vo finále baráže o postup na majstrovstvá Európy proti Severnom Írsku vytiahol Ľubomíra Šatku, ktorý výborne zapasoval do obrany k Milanovi Škriniarovi. Potvrdil to aj v zápase so Škótskom.

V ňom Tarkovič prekvapil opäť. Najskôr základnou zostavou. Hoci hráči odohrali fyzicky i emotívne náročný zápas v Severnom Írsku, neznížil sa k ich šetreniu.

A proti Škótsku postavil zdravých hráčov s aktuálne najlepšou formou a výkonnosťou. Jeho ďalší impulz bol ešte zaujímavejší.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články