Klingberg by chcel veľký kontrakt, hovorí sa o 8 miliónoch ročne

Oh My Hockey|18. okt 2021 o 12:52

Johnovi Klingbergovi aktuálne beží posledný rok z jeho sedemročného kontraktu, ktorý podpisoval ešte ako 22-ročný. Poškuľuje po novom.

Asistent kapitána Dallasu nechce ísť pod cenu. A zároveň nemá problém zostať v Texase. Od Stars však vyžaduje veľký kontrakt, agentovi predostrel predstavu o osemročnej zmluve.

Podľa insidera Sportsnetu Jeffa Mareka by jeho kemp chcel z dohody vyťažiť dokopy 62-66 mil. dolárov. Ak by vedenie Dallasu súhlasilo, šlo by o plat v hodnote približne osem miliónov dolárov ročne.

Z Klingberga by sa pri takom scenári stal druhý najlepšie platený obranca mužstva po Mirovi Heiskanenovi. Zároveň by si vyjednal vysoký nárast platu, momentálne zarába 4 250 000 dolárov ročne.

Je však nepravdepodobné, že by dostal tak vysokú zmluvu. Môžu za to jeho otázne výkony. Klesajúca výkonnosť je v prípade 29-ročného Švéda už trendom. Analytici mu dali nálepku hráča, s ktorým v zostave riskujete prehry.

Klingbergovým odrazovým mostíkom sú ďalšie kontroverzné podpisy - špeciálne kontrakty Setha Jonesa a Darnella Nursa. Stars dúfajú, že si ho udržia, avšak pri požiadavkách zadáka nad ich budúcnosťou visí otáznik.

V minulom ročníku nastúpil do 53 stretnutí a zaknihoval 36 (7+29) bodov.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: