Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

KHL: Ľubomír Pokovič už nie je trénerom Dinama Minsk

Tím z bieloruskej metropoly má nového kouča, Pokovič na striedačke Dinama skončil. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 16. okt 2015 o 13:32

Slovenský kouč pôsobil v bieloruskom klube od leta 2012.

MINSK. Vedenie bieloruského klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dinamo Minsk v piatok ukončilo spoluprácu so slovenským trénerom Ľubomírom Pokovičom.

Informuje o tom oficiálny web "zubrov".

Päťdesiatpäťročný kouč pôsobil v Diname od leta 2012 - najprv ako asistent a počas ročníka 2013/14 sa stal hlavným kormidelníkom mužstva.

Pokovič predtým viedol Dinamo Minsk aj počas jeho účinkovania v najvyššej bieloruskej súťaži.

Pôsobil aj v Slovane Bratislava a nižších nemeckých súťažiach. Niekoľko sezón pracoval aj pri slovenskej seniorskej reprezentácii.

"S Ľubomírom Pokovičom sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Jeho povinnosti preberie Andrej Kovaľov," uvádza sa na webe Dinama Minsk.

Bieloruskému klubu sa v tejto sezóne v KHL nedarí, v devätnástich dueloch nazbieral 27 bodov a aktuálne figuruje na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie.

Vyjadrenie Ľubomíra Pokoviča

(zdroj: Pressball.by)

"Mal som radosť z toho, ako hral náš tím v poslednej dobe. Každý vie o problémoch Dinama s kádrom, v úvode sezóny sme to mali ťažké. Bojovali sme však a nazbierali dvadsaťsedem bodov.

Zápasy proti CSKA či Torpedu mi nedali dôvod na kritiku mužstva. Bol som hrdý, ako tím bojoval aj v ťažkých časoch.

Čo sa týka môjho odchodu, vo štvrtok sa stalo niečo, čo naznačilo taký scenár. Nebudem spomínať detaily. Nastala situácia, že musím ísť."

Súvisiace články