Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: khl.ru)
SITA|26. feb 2019 o 17:24

Pozrite si výsledky utorkových zápasov play-off KHL.

MOSKVA. Hokejisti Spartaka Moskva prekvapujúco triumfovali v utorňajšom úvodnom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie v play-off KHL na ľade SKA Petrohrad.

Slovenský brankár Július Hudáček zneškodnil všetkých 30 striel domácich hráčov a mal výrazný podiel na víťazstve svojho tímu 2:0.

O góly sa prvej tretine postarali Robin Hanzl a Martins Karsums, ktorí zhodne využili presilovú hru. Séria bude pokračovať druhým zápasom vo štvrtok 28. februára.

V úvodnom utorňajšom dueli sa tešili z výhry hokejisti Barysu Astana, ktorí zdolali Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 1:0. Výraznou mierou sa o vydarený začiatok kazašského klubu postaral útočník Brandon Bochenski, strelec dvoch gólov.

Do play-off Východnej konferencie úspešne vstúpili aj hráči Avtomobilistu Jekaterinburg. Na vlastnom ľade zdolali hokejistov Traktora Čeľabinsk 3:0. Domáci postavili základný kameň úspechu už v prvej tretine, keď strelili dva góly. Presadili sa skúsení útočníci Nigel Dawes a Dan Sexton. Rezultát stanovil Anatolij Golyšev v 21. min.

Menoslov úspešných tímov v rámci utorňajšieho programu ukončuje armádny klub CSKA Moskva.

Tím, ktorý získal v základnej časti KHL najviac bodov (106), vstúpil úspešné aj do vyraďovacích bojov, keď v Západnej konferencii zdolal Viťaz Podoľsk jednoznačne 4:0. Autorom víťazného gólu bol v 35. min Michail Grigorenko.