Poľsko na MS v hokeji 2024
Poľsko

MS v hokeji 2024: Kazachstan to zvládol a zostáva medzi elitou

Fotogaléria (12)
Kazachstan - Poľsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|20. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Kazachstan - Poľsko.

OSTRAVA. Kazachstan a Poľsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Kazachstan - Poľsko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave. V kľúčovom súboji o udržanie sa zvíťazil Kazachstan 3:1 a poslal Poľsko do A-skupiny I. divízie.

Fotogaléria zo zápasu Kazachstan - Poľsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Kazachstan - Poľsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
20.05.2024 o 20:20
Kazachstan
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Poľsko
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Michajlis (Šestakov), 51. Orechov (Michajlis, Danijar), 55. Starčenko – 10. Walega (Lyszczarczyk, Bryk). Rozhodca: Ansons (LAT), MacFarlane (CAN) – Lundgren (SWE), Nyqvist (SWE).
Kazachstan vyhráva dnešný zápas 3:1. Poľsko zostupuje o kategóriu nižšie. Dnes sme sledovali veľmi dobrý zápas, ktorý vyšiel lepšie Kazachom. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:21
Wronka sa dostal do zakončenia z pravej strany. Jeho pokus opäť Šutov chytá.
59:02
Začala posledná minúta tretej tretiny.
58:32
Poliaci si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa ich icing.
58:03
Píska sa zakázené uvoľnenie Kazachstanu.
57:33
Marcin Kolusz mal veľkú šancu! Šutov ho však vychytal.
57:11
Poliaci majú veľký tlak, ale chýba tomu streľba.
56:59
Kazachstan je v plnom počte.
56:03
importantPoliaci hrajú v šestici!
55:32
Kazachovia sa dobre bránia. Beketajev vyhodil puk cez všetky čiary.
54:59
Vylúčenie v tíme Kazachstan:
Temirlan Gajtamirov – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
54:25
goalKazachstan dal gól! Poliaci spravili obrovskú chybu a do samostatného úniku sa dostal ROMAN STARČENKO, ktorý prekonáva Murrayho a pridáva tak tretí ukľudňujúci gól svojho tímu. Bez asistencie.
53:27
Následuje reklamný brejk.
53:10
Poliakom sa čas kráti. Musia vrhnúť všetko do útoku. Potrebujú dať dva góly.
52:04
Poliaci majú veľký tlak! Walega dobre zakončil. Šutov vyrazil reflexívne betónom.
50:20
goalKazachstan dal gól! Kazachovia sú blízko k záchrane. VALERIJ ORECHOV napriahol na ľavom kruhu a krásnou strelou doslova prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie Nikita Michajlis, Samat Danijar.
49:52
Šestakov sa snažil nachytať na bližšej tyči Murrayho, ale poľský brankár jeho poku kryje.
49:13
Veľa nepresností na hokejkách oboch mužstiev. Chýba väčšia kvalita v koncovke.
48:00
47:31
Ďaľšie zakázané uvoľnenie Poľska.
47:01
Icing Poľska.
46:05
Koluszovi sa takmer podarilo tečovať nahodenie Wanackeho. Škoda pre Poľsko.
45:15
Píska sa ofsajd Kazachov.
44:32
Kazachovia zatlačili súpera v pásme. Beketajev nahadzoval puk na bránu. Murray ho chytil a rozohral na svojích spoluhráčov.
43:19
Píska sa zakázané uvoľnenie Kazachstanu.
42:23
Zygmunt sa tlačil pred Šutova. Ten si postrážil bližšiu tyč.
41:26
Poliaci začali aktívne. Prepadli však v útočnom pásme. Michajlis zakončoval a následne aj Beketajev, ale Murray podržal svoje mužstvo.
40:22
Tretia tretina začala icingom Kazachov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól nevideli. Stav je teda stále nerohodný 1:1. V druhej tretine sme videli veľmi taktický a vyrovnaný hokej.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:31
Michajlis krúžil okolo brány ako sup. Chcel zakončiť, ale Poliaci ho doslova vytlačili z tretiny.
37:54
37:11
Marcin Kolusz priviezol puk do útočnej tretiny a pomohol mužstvu rozostaviť sa.
36:42
Metalnikov puk vyviezol až pred Murrayho a zakončil. Poľský brankár jeho pokus pokryl.
36:03
Kazachovia vyhadzujú puk cez všetky čiary.
35:34
Michajl Rachmanov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
35:09
34:42
Poliaci mali teraz dobrú pasáž. Zatlačili Kazachov.
33:45
Paš výborne vypálil spoza protihráča. Šutov sa za jeho strelou iba obzrel. Tesne minula jeho bránu.
33:02
Fraszko pálil z pravej strany. Šutov jeho pokus bez problémov chytá.
32:51
32:20
Poliaci sú usadení v pásme, ale k strelám sa nedostávajú.
31:03
Hneď po buly mali Poliaci veľkú šancu! Lyszczarczyk pálil. Následne sa k dorážke dostal aj Walega, ale ani jeden pokus sa nedostal cez množstvo tiel pred Šutovom.
30:51
Arkadij Šestakov – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.
30:42
30:10
Michajlis to chcel zobrať na seba. Vystrelil z osi klziska, ale netrafil bránu.
29:21
Marcin Kolusz doviedol puk do útočného pásma a aj zakončil. Šutov jeho pokus kryje bez problémov.
29:12
Paňukov vystrelil švihom z ľavého kruhu. Murray schoval puk v lapačke a prerušil hru.
28:09
Dobrá pasáž Kazachov. Zavreli súpera v pásme. Zakončoval od modrej čiary Metalnikov. Murray jeho pokus vyrazil betónom.
27:12
Beketajev posielal prihrávku pred bránu, kde stál Starčenko. Prihrávku však zablokoval Wajda.
26:55
Opäť icing Poľska. Už asi šiesty v druhej tretine.
26:32
Píska sa ďaľšie zakázené uvoľnenie Poľska.
25:56
Paš sa pretlačil do zakončenia. Jeho strele chýbala potrebná razancia.
25:12
V druhej tretine vidíme obrovský boj.o každý puk.
24:05
Poliaci si nerozumeli pri rozohrávke. Píska sa ich ofsajd.
23:10
Savickij sa dostával do šance z ľavej strany. Napokon volil prihrávku na Michajlisa, ktorý sa pošmykol a o puk prišiel.
22:03
Metalnikov sa dostal k strele. Jeho zakončenie vyriešil dobrým zákrokom Murray.
21:37
Začiatok druhej tretiny je veľmi kúskovaný.
20:51
Píska sa icing Kazachstanu.
20:36
Fraszko nahadzoval puk z ľavého kruhu, ale jeho pokus bol zrazený mimo ľadovej plochy.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je stav vyrovnaný 1:1. Sledujeme veľmi dobrý a rýchly hokej. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

18:09
Asetov sa tlačil pred bránu. Murray puk chytil a radšej prerušil hru. Následne vznikla pred poľskou bránou potyčka.
17:38
Aktuálny pomer streleckých pokusov 4:4.
16:33
Walega posielal prihrávku pred bránu. Pasiut jeho prihrávku však nedokázal zachytiť.
15:23
Kolusz dobre pálil. Jeho pokus tesne minul bránu Šutova. Poliaci majú veľký tlak.
14:35
Poľsko je.v plnom počte.
14:03
Poliaci sú pod tlakom. Beketajev pálil. Následne aj Michajlis, ale Murray dobrými zákrokmi podržal svoje mužstvo.
13:10
Pawel Zygmunt – 2 min., podrazenie.
12:35
goalKazachstan dal gól! Po vhadzovaní v stredovom kruhu sa dostal k puku NIKITA MICHAJLIS, ktorý nabral rýchlosť na pravom krídle a strelou z pravého kruhu prekonal Murrayho. Asistencie: Arkadi Šestakov.
12:31
Wronka zablokoval Metalnikova a dokázal tak dostať puk z pásma.
11:13
Kazachovia zavreli svojho súpera v pásme. Do zakočnenia sa však nedostávajú.
10:06
Na ťahu sú Kazachovia. Tento výsledok by ich poslal do nižšej skupiny.
09:11
goalPoľsko dalo gól! Poliaci využívajú svoju prvú presilovku na šampionáte a idú tak do vedenia! KAMIL WALEGA dostal prihrávku na bránkovisko a tiesnený dokázal poslať puk do brány. Asistencie Alan Lyszczarczyk, Mateusz Bryk.
08:34
Bryk preváhal šancu zakončiť. Do strely sa mu hodil Beketajev.
07:45
Pasiut to skúšal z veľkého uhla. Šutov si bližšiu tyčku postrážil.
07:15
Batyrlan Muratov – 2 min., podrazenie.
06:22
Metalnikov zakončoval od modrej čiary. Puk však na Murrayho neprešiel.
05:09
Bojko hľadal prihrávkou pred bránou Muratova, ale tomu chýbalo pár centimetrov, aby ho zasiahol.
04:36
Zatiaľ je to veľmi opatrné. Nikto nechce spraviť chybu.
03:17
Zakázané uvoľnenie Kazachov.
02:17
Poliaci začali dnešný zápas aktívnejšie ako ich súper.
01:37
Kazachovia si nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou. Píska sa ofsajd.
01:01
Komorski sa dobre uvoľnil a zakončil. Jeho pokus bol zablokovaný.
00:48
Jakub Wanacki dostal prihrávku na pravý kruh. Zakončil švihom, ale jeho strela bola zrazená mimo ľadovej plochy.
00:01
Úvodné buly získali Kazachovia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Kazachstan: Šutov (Bojarkin) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Breus, Dichanbek, Koroljov, Gajtamirov – Omirbekov, Starčenko (C), Rymarev – Michajlis (A), Paňukov, Muchametov – Šestakov, Muratov, Savickij – Bojko, Rachmanov, Asetov.
Tréner: Galym Mambetalijev

Poľsko: Murray (Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Bryk, Dronia, Kostek, Górny – Fraszko, Wronka, Pasiut (A) – Michalski, Dziubiński (C), Lyszczarczyk – Paś, Walega, Kr. Maciaś – Komorski, Zygmunt, Urbanowicz.
Tréner: Róbert Kaláber

Rozhodca: Ansons (LAT), MacFarlane (CAN) – Lundgren (SWE), Nyqvist (SWE).
Kazachstan

Kazachovia sa musia rýchlo spamätať zo svojho včerajšieho výprasku od USA 1:10. Na svojom konte majú tri body. Hneď vo svojom úvodnom zápase dokázali zdolať hokejistov z Francúzska 3:1. Odvtedy prehrali všetky svoje zápasy. Kazachstanu stačí dnes aj jeden bod a zachránia sa.

Poľko

Nováčik elitnej kategórie určite zatiaľ nesklamal. Predvádza sympatické výkony, ale či mu to bude stačiť na zacháranu uvidíme. Na svojom konte majú len jeden bod za prehru s Lotyšskom po predĺžení 4:5. Ak sa chcú zachrániť musia dnes vyhrať za tri body. Uvidíme či sa im to podarí.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Kazachstan to zvládol a zostáva medzi elitou