Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Katušák by rád do finále po francúzskom repete

SITA|Publikované 16. mar 2008 o 11:12

BRATISLAVA 16. marca (SITA) - Slovenská hádzaná dosiahla na klubovej úrovni po dlhom čase úspech. Vďaka ŠKP Bratislava má po ôsmich rokoch svojho zástupcu v semifinále európskych pohárových súťaží (predtým ...

BRATISLAVA 16. marca (SITA) - Slovenská hádzaná dosiahla na klubovej úrovni po dlhom čase úspech. Vďaka ŠKP Bratislava má po ôsmich rokoch svojho zástupcu v semifinále európskych pohárových súťaží (predtým Slovan Duslo Šaľa v Pohári EHF 1999/2000). Zverenky trénera Štefana Katušáka si v sobotu vybojovali postup medzi kvarteto najlepších tímov Vyzývacieho pohára žien, keď vo štvrťfinále vyradili francúzske družstvo Cercle Dijon Bourgogne. Vonku remizovali 26:26, domáca odveta sa skončila tiež nerozhodne 22:22, ale Bratislavčanky posunul ďalej väčší počet gólov strelených na palubovke súpera. Dijon po vyradení Banskej Bystrice v 3. kole tejto pohárovej súťaže sa cez ŠKP ďalej nedostal, hoci neprehral ani jedno zo štyroch stretnutí so slovenskými klubmi.

"Bol to veľmi náročný súper s kvalitnými spojkami. Naše hráčky na týchto postoch nie sú ešte tak zrelé, čo bolo v zápase vidieť a Francúzky z toho ťažili. Keby sme premenili šance, ktoré sme mali v I. polčase, mohli sme ísť do vedenia a bol by to pokojnejší duel. Postup je však náš a to je podstatné. Myslím si, že dnešný zápas pomohol dievčatám získať sebavedomie, určite povyrástli a ak si ho udržia, bude to len lepšie a lepšie," uviedol tesne po skončení odvety Štefan Katušák. S jeho družstvom to v úvode druhého polčasu nevyzeralo ružovo, keď prehrávalo už o tri góly (13:16 a 14:17). "O obrate vývoja jednoznačne rozhodla brankárka Sůkalová, ktorá chytala fantasticky. Dôležité však bolo aj to, že dievčatá zvládli duel po psychickej stránke. Nezlomili sa ani za nepriaznivého stavu a bojovali až do konca, čo nám prinieslo v konečnom dôsledku úspech. Keď sa nám podarilo v závere vyrovnať, už som veril, že sa to dobre skončí." Hrdinkou sobotňajšieho popoludnia bola Miroslava Sůkalová. Dvadsaťštyriročná brankárka privádzala v dobre známom prostredí, keďže v najvyššej súťaži chytala na Pasienkoch za Inter, ostrostrelkyne Dijonu po zmene strán do zúfalstva: "Som rada, že som mohla pomôcť spoluhráčkam. Prvý súboj v Dijone bol pre nás jednoduchší, mohli sme hrať bez tlaku a uvoľnenejšie. Teraz sme cítili, že doma by sme mohli uspieť, preto tam bola už aj nervozita. Postup do semifinále je mojím najväčším úspechom v klubovom drese. Pred zápasom nedokážem povedať, že sa mi bude v bránke dariť. Potrebujem sa dostať do tempa, chytiť sa na pár strelách a potom to už ide. Strelkyne súpera som si v príprave na stretnutie pozorne všímala, ale to sú tak kvalitné hráčky, že nemajú vybratý len jeden roh, do ktorého hádžu. Pri niektorých zákrokoch som samozrejme mala aj šťastie, ale na druhej strane mi práve to chýbalo pri sedmičkách, takže sa to tak vyvážilo."

Príjemným prekvapením bolo prostredie v solídne zaplnenej hale na bratislavských Pasienkoch. "Treba sa poďakovať divákom a pozvať ich na ďalšie zápasy, teda minimálne ten semifinálový. Za vytvorenú atmosféru a povzbudzovanie, ktoré sme veľmi potrebovali, si zaslúžili takýto výsledok. Konečne sa bratislavská hádzaná dostáva na pozície, kde bola pred niekoľkými rokmi," načrtol ďalšie pozitívum kormidelník ŠKP.

ŠKP Bratislava, ktorý je posledným slovenským zástupcom v európskych pohárových súťažiach 2007/2008, spozná svojho semifinálového súpera v utorok 18. marca počas žrebu vo viedenskom sídle EHF. Potenciálnymi protivníkmi sú nemecký Oldenburg, rumunská Braila alebo jeden z dvojice Merignac (Fr.) - Reykajvík (Isl.). "Sme v semifinále, ale ja osobne by som sa chcel prebojovať až do finále. Ešte raz by som bral Francúzky, teda ak prejdú cez islandské družstvo. Merignac by bola najideálnejšia voľba. Uvidíme, čo na to žreb," zaželal si Štefan Katušák. Z opačnej strany má ohľadom ďalšieho súpera jasno aj Miroslava Sůkalová: "Ťažko si vybrať, ale ja osobne by som si nepriala Rumunky. Braila je silný súper z kvalitnej hádzanárskej krajiny. Nebránila by som sa však, keby vyšlo trénerovo želanie." Semifinálové zápasy sú na program 19./20. a 26./27. apríla.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.