Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Katar pripustil možnosť s ôsmimi štadiónmi pre MS 2022

MS v Katare nebudú podľa projektu s ktorým ich krajine pridelili. (Autor: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)
SITA|Publikované 22. apr 2014 o 09:51

Podľa organizačného výboru MS v Katare je bežné, že usporiadateľ prehodnocuje pôvodné plány.

DAUHA. Katarskí organizátori futbalových majstrovstiev sveta 2022 sa stále ešte nerozhodli, či postavia dvanásť nových štadiónov, ako to sľúbili vo svojej úspešnej kandidatúre. V pondelok sa objavili informácie, že v krajine vyrastie od základov iba osem dejísk.

Záležitosť je v štádiu riešenia, konečnú verziu návrhu posúdi Medzinárodná futbalová federácia (FIFA). Podľa organizačného výboru je bežné, že usporiadateľ prehodnocuje pôvodné plány.

"Rovnakým procesom prešli všetci predchádzajúci hostitelia. Katar je vo fáze výberu konečnej verzie. Minimálny požadovaný počet je osem, maximálny dvanásť štadiónov," uviedli Katarčania v oficiálnom vyhlásení.

Redukciu pôvodnej vízie naznačil generálny sekretár Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jérome Valcke už vlani v máji. Avizoval vtedy "pragmatické riešenie".

Katar pri výbere dejiska nečakane zdolal konkurentov z USA, Japonska, Kórejskej republiky aj Austrálie. Dodnes sa vynárajú podozrenia z korupcie a oveľa vážnejší ako počet štadiónov je problém s extrémne vysokými teplotami v tradičnom letnom čase konania šampionátu.

Stále sa však nerozhodlo, či sa bude hrať v prijateľnom zimnom termíne. Navyše sa pridružili obvinenia, že v Katare pracujú stavební robotníci zo zahraničia v neľudských podmienkach.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.