Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Kapitánku slovenskej reprezentácie požiadal o ruku maskot, ona súhlasila

Lucia Súkenníková je kapitánkou slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
SITA|25. máj 2015 o 10:06

Dlho som to zvažoval a čakal na túto príležitosť, vysvetľoval priateľ hádzanárky Lucie Súkenníkovej, ktorý sa prezliekol za maskota.

MOST. Vyvrcholenie bojov v českom play off hádzanárok malo zaujímavé spestrenie. Po prevzatí zlatých medailí hráčkami DHK Baník Most boli prítomní svedkami žiadosti o ruku.

Objektom bola slovenská krídelníčka staronového šampióna Lucia Súkenníková, ku ktorej pristúpil maskot domáceho družstva "Anjelka Čierna" a vyjadril svoju túžbu zobrať si za manželku rýchlonohú trnavskú rodáčku.

Spod masky sa vykľul jej priateľ Lukáš Mikulčík, ktorý Súkenníkovej spôsobil príjemný šok. Tá však potom vyriekla očakávané áno.

"Toto som nečakala. Je to niečo neskutočné. Budem si to navždy pamätať, je to zážitok na celý život," uviedla kapitánka slovenskej reprezentácie pre mostecky.denik.cz .

"Napadlo mi to už pred finále, dlho som to zvažoval a čakal na túto príležitosť. Myslím si, že Lucka to čakala, ale nevedela, kedy sa tak stane. Chcel som to spraviť až vtedy, keď budú šampiónkami," vysvetľoval Súkenníkovej nastávajúci.

Mikulčík doprial možnosť vychutnať si tento moment aj tisícovému publiku v hale oslavujúcemu obhajobu prvenstva DHK Baník Most, ktorý vo finále zdolal DHC Sokol Poruba 2:1 na zápasy.

Súvisiace články