Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Kapitán Philadelphie si pri golfe zranil prst vlastnou palicou

Claude Giroux (Autor: TASR/AP)
TASR|17. aug 2013 o 08:47

Líder Letcov si privodil zranenie pri golfe v Ottawe, keď ho zasiahla vlastná palica.

PHILADELPHIA. Kapitán hokejistov Philadelphie Flyers Claude Giroux si pri golfe zranil ukazovák na ruke tak, že si to vyžiadalo operáciu.

Kanadský hokejista sa už vo štvrtok podrobil chirurgickému zákroku a pred štartom novej sezóny NHL bude svojmu tímu chýbať 5-6 týždňov.

Líder Letcov si privodil zranenie pri golfe v Ottawe, keď ho zasiahla vlastná palica. "Giroux sa zranil pri golfe, keď mu rozdrvila ukazovák golfová palica. Neboli zlámané síce žiadne kosti, ale došlo k poškodeniu šľachy na jeho prste. Očakávame, že liečenie si vyžiada necelé dva mesiace," uviedol vo vyhlásení generálny manažér Flyers Paul Holmgren.

Giroux sa podrobil operácii oboch zápästí v máji 2012, potom ako New Jersey Devils vyradili Flyers v 2. kole play off.

Dvadsaťpäťročný univerzálny útočník len v júli podpísal osemročný kontrakt na 66 miliónov dolárov, pričom v 48 stretnutiach zaznamenal 13 gólov a 35 asistencií. Od svojej premiéry v zámorskej profisúťaži v sezóne 2007/2008 zaznamenal počas šiestich sezón v 333 stretnutiach celkovo 91 gólov a 199 asistencií.

Rodák z kanadského Hearstu figuruje v širšej 47-člennej kanadskej nominácii na prípravný kemp v Calgary (25. augusta), ktorý bude prípravou na OH 2014 v Soči.

Súvisiace články