Kane žiaril vo svojom stom zápase v Premier League a vyrovnal sa Henrymu

Harry Kane (druhý zľava) prispel k víťazstvu Tottenhamu dvoma gólmi.
Harry Kane (druhý zľava) prispel k víťazstvu Tottenhamu dvoma gólmi. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. jan 2017 o 10:11

Útočník Tottenhamu Hotspur dvakrát skóroval pri víťazstve na ihrisku Watfordu. Na konte má už päťdesiatdeväť gólov.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa po výhre 4:1 na ihrisku Watfordu prvýkrát od októbra prebojovali medzi top štvoricu tímov Premier League.

Jasné víťazstvo zariadila dvojica reprezentantov Anglicka Harry Kane - Dele Alli, ktorí strelili po dva góly.

Trinásť striel za polčas

Hostia dominovali na štadióne Vicarage Road od prvej minúty. Na bránu súpera už v prvom polčase vyslali trinásť striel, z čoho rezultovali tri góly. Dva z nich dal Kane, ktorý oslávil svoj jubilejný stý zápas v Premier League.

V sto dueloch strelil päťdesiatdeväť gólov, čím vyrovnal začiatok kariéry legendy Arsenalu Londýn Thierryho Henryho.

Domáci sa proti lepšie hrajúcemu súperovi presadili až v závere, z jedinej strely na bránu skóroval v nadstavenom čase Younes Kaboul. Watford klesol v tabuľke na trináste miesto, z predchádzajúcich siedmich zápasov vyhral jediný.

Druhý gól Harryho Kanea v zápase.

Watford trápia zranení hráči

Tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino žiaril po zápase spokojnosťou. "Hrali sme veľmi dobre, náš výkon mal vysoký štandard. V prvom polčase sme predviedli jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne. Som veľmi šťastný, pretože to bol náročný duel a my sme ho zvládli na výbornú," vravel Pochettino.

Jeho náprotivok na lavičke Watfordu Walter Mazzarri sa posťažoval na lazaret.

"Máme desiatich zranených, piati až šiesti sú zo základnej jedenástky. V zostave na tento duel figurovali aj štyria hráči z juniorky. Žiaľ, taká je naša situácia."

Domov»Futbal»Anglicko»Kane žiaril vo svojom stom zápase v Premier League a vyrovnal sa Henrymu