Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Reprezentantky Kamerunu sa rozlúčili s MS vo futbale kontroverzným správaním

Nikita Parris (vľavo) v súboji s Yvonne Leuko. (Autor: Michel Spingler TASR/AP)
SITA|24. jún 2019 o 19:07

V hlavnej úlohe bol systém VAR.

VALENCIENNES. Nedeľňajšie osemfinálové stretnutie medzi Anglickom a Kamerunom (3:0) na svetovom šampionáte vo futbale žien vyvolalo množstvo kontroverzii.

V hlavnej úlohe bol systém VAR, ktorý v závere prvého polčasu uznal druhý anglický gól Ellen Whitovej a po zmene strán pre ofsajd "zrušil" kontaktný presný zásah afrického účastníka turnaja. Hráčky Kamerunu vehementne protestovali, za čo si vyslúžili kritiku na svoju adresu.

"Aj keď sme hrdí na naše africké tímy, ktoré sa zúčastnili majstrovstiev sveta žien, včerajší zápas medzi Anglickom a Kamerunom sa odzrkadlil zle, nielen na africkom ženskom futbale, ale na celom africkom futbale," uviedol vo svojom vyhlásení Isha Johansen, predseda ženského futbalového výboru spadajúceho pod Africkú futbalovú konfederáciu (CAF).

Okrem hráčok sa do protestov zapojil aj hlavný tréner Kamerunu Alain Djeumfa, ktorého správanie označil jeho konkurent Phil Neville za neprijateľné. Navyše, v závere boli diváci svedkami aj niekoľkých ostrejších zákrokov, ktoré pramenili z kamerunskej frustrácie.

"Berieme kolektívnu vinu, ale zároveň, bez toho, aby sme zneli tak, že prehliadame čo sa stalo si myslím, že je dôležité pochopiť, prečo sa to stalo," dodal Johansen.

Súvisiace články