Juventus dal tri góly za päť minút, Neapol prvýkrát prehral

Higuaín dal dva góly.
Higuaín dal dva góly. (Autor: Twitter/Bet365)
TASR|2. okt 2016 o 14:31

AC Miláno v gólovej prestrelke zdolalo Sassuolo 4:3. Juraj Kucka odohral celý zápas.

RÍM. V úvodnom nedeľňajšom zápase siedmeho kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Juventus Turín na pôde Empoli 3:0.

Všetky góly padli v rozpätí 65. až 70. minúty. Dvakrát sa strelecky presadil argentínsky kanonier Gonzalo Higuaín, tretí zásah hostí pridal Paulo Dybala.

Prvú prehru si do tabuľky pripísal Neapol, ktorý s kapitánom Marekom Hamšíkom prehral na ihrisku Atalanty Bergamo 0:1.

Jediný gól zápasu zaznamenal už v deviatej minúte Andrea Petagna, keď využil nedorozumenie dvojice neapolských obrancov.

Škriniar hral od začiatku

Sampdoria Janov remizovala s Palermom 1:1. Vyrovnávajúci gól domácich strelil v piatej minúte nadstaveného času Bruno Fernandes. Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral celý zápas.

AC Miláno zvíťazilo v divokom zápase nad Sassuolom 4:3. Juraj Kucka nastúpil od začiatku a absolvoval celých deväťdesiat minút.

Juraj Kucka (vpravo) bojuje o loptu s hráčom Sassuola Lucom Mazzitellim.
Juraj Kucka (vpravo) bojuje o loptu s hráčom Sassuola Lucom Mazzitellim. (Autor: TASR)

Milánčania sa ujali vedenia v 9. minúte po presnom zásahu Giacoma Bonaventuru, ale o minútu neskôr vyrovnal Matteo Politano.

Za deväť minút z 1:3 na 4:3

V druhom polčase v rozpätí dvoch minút otočili výsledok zápasu v prospech hostí Francesco Acerbi a Lorenzo Pellegrini.

Záverečná polhodina zápasu patrila domácim. Najskôr v 68. minúte Carlos Bacca z pokutového kopu znížil na 2:3, o päť minút neskôr striedajúci Manuel Locatelli vyrovnal na 3:3 a v 77. minúte rozhodol o výhre domácich Gabriel Paletta.

Serie A - 7. kolo:

Samdoria Janov - Palermo 1:1 (0:0)

Gól: 90.+5 Fernandes - 60. Nestorovski. ČK: 90.+2 Gazzi (Palermo)

/Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas/

Empoli - Juventus Turín 0:3 (0:0)

Góly: 67., 70. Higuain, 65. Dybala.

Bologna - FC Janov 0:1 (0:0)

Gól: 77. Simeone. ČK: 44. Gastaldello, 87. Džemaili - 85. Gentiletti

Cagliari - Crotone 2:1 (1:0)

Góly: 38. Di Gennaro, 56. Padoin - 90.+1 Stoian.

Atalanta Bergamo - SSC Neapol 1:0 (1:0)

Gól: 9. Petagna.

/M. Hamšík (Neapol) odohral celý zápas/

AC Miláno - Sassuolo 4:3 (1:1)

Góly: 9. Bonaventura, 68. Bacca (z 11 m), 73. Locatelli, 77. Paletta - 10. Politano, 54. Acerbi, 56. Pellegrini.

/Juraj Kucka (AC Miláno) hral celý zápas/

FC Turín - Fiorentina 2:1 (1:0)

Góly: 15. Falque, 60. Benassi - 84. Babacar.

AS Rím - Inter Miláno 2:1 (1:0)

Góly: 5. Džeko, 76. Manolas - 72. Banega

Domov»Futbal»Taliansko»Juventus dal tri góly za päť minút, Neapol prvýkrát prehral