Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Jurčo, Tvrdoň i Marinčin pokračujú na farme

Marinčin (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|23. sep 2013 o 08:41

Talentovaní Slováci budú musieť na svoju šancu hrať NHL počkať.

DETROIT/EDMONTON. Kluby zámorskej hokejovej NHL Detroit Red Wings a Edmonton Oilers zužovali v závere týždňa svoje kádre a dotklo sa to aj slovenských hráčov Tomáša Jurča, Mareka Tvrdoňa a Martina Marinčina.

V kempe Red Wings už nepokračujú útočníci Tomáš Jurčo a Marek Tvrdoň. Ani jeden z nich nemal veľkú šancu dostať sa do nabitého kádra Detroitu. Obaja sa presunuli do kempu klubu AHL Grand Rapids Griffins, ktorý v minulej sezóne získal Calderov pohár. Jurčo začne v Griffins druhú sezónu, Tvrdoňa čaká premiérová.

V prípravných zápasoch Detroitu dostal z tejto dvojice šancu len Jurčo, vo dvoch stretnutiach nebodoval. V kempe Red Wings ostal už iba Tomáš Tatar. Celkovo v nedeľu ráno opustilo podľa Detroit News prvý tím červených krídel sedemnásť hráčov.

Medzi osmičkou hokejistov, ktorí v nedeľu skončili v kempe Edmontonu, je aj obranca Martin Marinčin. Dvadsaťjedenročný Košičan sa ukázal v príprave vo veľmi dobrom svetle, vo dvoch stretnutiach strelil víťazné góly.

Podľa Edmonton Journal by mohol Marinčin dostať šancu v prvom tíme Oilers ešte v tejto sezóne, ktorú začne v Oklahoma City Barons.

Súvisiace články