Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Jurčo: Mám na to, aby som sa presadil v každom tíme

Tomáša Jurča si vybral ako svoju prvú voľbu v tohtoročnom drafte Detroit Red Wings. Talentovaný Slovák sa v klube najviac teší na Rusa Pavla Daciuka. (Autor: redwings.nhl.com)
Tomáš Prokop|Publikované 29. jún 2011 o 19:00

Tomáš Jurčo patrí k najväčším talentom nášho hokeja. Už 5. júla ho čaká kemp v Detroite, kde sa predstaví s ďalšími dvoma krajanmi. Najviac sa teší na stretnutie so skvelým ruským útočníkom Pavlom Daciukom.

BRATISLAVA. Slovenský hokej zažil po dlhšom čase úspešnejší draft do NHL. Zámorské tímy si vybrali štyroch našich hráčov, ktorým jasne dominoval Tomáš Jurčo.

Talentovaného útočníka viacero skautov favorizovalo na prvé kolo draftu, ktoré mu nakoniec ušlo len o pár miest. Z celkovej 35. priečky si ho vybralo vedenie Detroitu.

„Zo začiatku som bol dosť sklamaný, lebo mal som na to zmestiť sa do prvého kola a veľmi som sa chcel doň dostať, ale rýchlo ma to prešlo. Keď si ma vybral Detroit ako svoju prvú voľbu, bola to super správa,“ rozhovoril sa odchovanec HC Košice.

Vedenie Detroitu si pochvaľuje svoj výber

V slávnom klube hneď po drafte skonštatovali, že s voľbou slovenského útočníka sú spokojní a v budúcnosti s ním počítajú.

„Sme veľmi šťastní, že sme si vybrali Tomáša. Je to skvelý hokejista a rovnako šikovný ako hráči, ktorí boli vybraní pred ním. Je to vynikajúca správa pre náš klub,“ povedal tesne po drafte manažér Red Wings Jim Nill.

Jurčo ešte v deň draftu absolvoval s predstaviteľmi Detroitu večeru, kde si povedali základné veci, čo od neho očakávajú. Okrem šikovného krídelníka si Red Wings vybrali v drafte aj Mareka Tvrdoňa a na farme klubu v Grand Rapids hrá ďalší slovenský talent Tomáš Tatar.

„S Marekom ani Tomášom som ešte nehovoril. Stretneme sa 5. júla na kempe, ktorý spoločne absolvujeme v klube. Rád by som na ňom presvedčil predstaviteľov tímu, že si ma vybrali správne. Je známe, že mladí hráči sa v Detroite dosť ťažko presadzujú, ale na druhej strane zostava je to dosť stará. Bude potrebovať omladiť, čo je moja šanca. Myslím si, že keď budem naďalej podávať dobré výkony, tak sa presadím v každom mužstve,“ dodal Jurčo.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články