Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Juniori SR v kvalifikácii ME už s istotou postupu

SITA|Publikované 23. mar 2008 o 10:26

LUGO 23. marca (SITA) - Juniorská reprezentácia hádzanárov Slovenska si vybojovala postup na ME hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008). Zverenci trénera Jána Hruščáka si na turnaji 4. kvalifikačnej ...

LUGO 23. marca (SITA) - Juniorská reprezentácia hádzanárov Slovenska si vybojovala postup na ME hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008). Zverenci trénera Jána Hruščáka si na turnaji 4. kvalifikačnej skupiny v španielskom Lugu pripísali na svoje konto druhé víťazstvo, keď po výhre nad Gruzínskom 35:21 zdolali v sobotu aj talianskych rovesníkov 37:25 (18:15). Do 20. min bolo stretnutie vyrovnané, mladým Slovákom pomohla zmena obrany z 0-6 na 1-5. Rozhodujúci náskok získali hneď po prestávke, keď počas desiatich minút inkasoval dobre chytajúci brankár Popčák len raz. V nedeľu o 12.15 h nastúpia juniori SR proti domácim Španielom, ktorí majú taktiež zabezpečený postup na kontinentálny šampionát.

Výsledky - sobota - kvalifikácia ME hráčov do 20 rokov v Rumunsku - 4. skupina - Lugo (Šp.):

Slovensko - Taliansko 37:25 (18:15)

Najviac gólov SR: Guzy 9, Mokriš 8, Firit 6

Španielsko - Gruzínsko 34:14 (16:4)