Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Jeden z najobľúbenejších nemeckých futbalistov v reprezentácii skončil

Jonas Hector. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. okt 2020 o 18:08

Rozhodol sa tak z rodinných dôvodov.

BERLÍN. Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw vzdal hold ľavému obrancovi Jonasovi Hectorovi, ktorý vo veku 30 rokov z rodinných dôvodov ukončil reprezentačnú kariéru.

Futbalista to klubu a Löwovi oznámil už v septembri, no správu zverejnili až počas aktuálneho týždňa.

"Viedli sme veľmi dobrý dôverný rozhovor. Prechovávam veľký rešpekt pred ním aj jeho rozhodnutím. Všetci v národnom tíme sme mu vďační za pozitívnu energiu, ktorú okolo seba v reprezentácii šíril," povedal Löw.

Hector patril medzi najobľúbenejších hráčov v nemeckej reprezentácii za svoju skromnú a tichú povahu. V národnom tíme debutoval v novembri 2014 a celkovo za reprezentáciu odohral 43 duelov.

"Je to skvelá osobnosť, ideálny príklad lojality a férovosti. Jeho prístup a ľudskosť ma vždy udivovali, na ihrisku aj mimo neho. Vždy som sa na neho mohol spoľahnúť," pokračoval Löw.

Hector na klubovej úrovni prenikol medzi seniorov v šiestoligovom tíme SV Auersmacher. Jeho kvality si všimli zástupcovia 1. FC Kolín nad Rýnom, za ktorý hráva od roku 2010.

Najprv pôsobil v rezerve, od leta 2012 je súčasťou A-tímu. Na jeho konte je aktuálne 149 bundesligových zápasov, ďalších 86 štartov si pripísal v II. lige.

O jeho služby sa zaujímali aj Bochum, Bayern Mníchov či Saarbrücken, Hector však zostal verný Kolínčanom.