Karolinu Kowalkiewicz čaká na brooklynskom UFC 223 zápas proti Felice Herrig, ktorá ťahá šnúru piatich víťazstiev v rade. Kowalkiewicz sa aktuálne nachádza na štvrtej priečke rankingu divízie strawweight a výhra nad kvalitnou súperkou by ju priblížila k ďalšej titulovej príležitosti.
Po prvý raz Kowalkiewicz bojovala o opasok na UFC 205 proti Joanne Jedrzejczyk, ktorá ju porazila na body. Jedrzejczyk o svoj pás prišla v novembri minulého roka, keď ju knokautovala Rose Namajunas.
Namajunas a Jedrzejczyk sa práve na UFC 223 stretnú v odvetnom súboji. Kowalkiewicz môže v prípade víťazstva nad Herrig pomýšľať na odvetu s jednou z týchto bojovníčok. Karolina sa totiž v minulosti stretla aj s Namajunas, ktorú dokonca dokázala poraziť.
„Preferovala by som odvetu s Joannou, pretože by som radšej odčinila prehru," povedala Kowalkiewicz v rozhovore pre MMANews.pl, „proti Rose by to navyše bolo emocionálne náročné, pretože som si to dievča veľmi obľúbila."
Karoline Kowalkiewicz sa okrem toho nepáčia nedávne komentáre zo strany Jedrzejczyk, ktorá sa podľa nej snaží ospravedlniť svoju prehru s Namajunas problémami s robením váhy.
„Všetky tie jej reči o ťažkom zhadzovaní váhy nedávajú zmysel. Podľa mňa len hľadá výhovorky. Možno sa vďaka tomu cíti lepšie a pomáha jej to pri psychickom vyrovnávaní sa s porážkou.”
„Celú vinu zhadzuje na výživových poradcov. Snáď nemá vlastný rozum? Predsa si vopred musela všimnúť, že váži príliš veľa. Ak si ja myslím, že niečo nie je v poriadku, okamžite to prekonzultujeme s mojou výživovou poradkyňou, napriek tomu, že ona žije v Poznani a ja v Lodzi”
Jedrzejczyk tvrdí, že počas posledných 14 hodín pred vážením zhadzovala až 15 libier.
„To vôbec nedáva zmysel,” myslí si Kowalkiewicz, „ako som povedala, to, že váži viac ako obyčajne, by si musela všimnúť skôr. Podľa mňa je to iba jedno veľké klamstvo.”
















