Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Klub hovorí o neprofesionálnom správaní. Sekera bude mať v Dallase nového trénera

Tréner Jim Montgomery na lavičke Dallasu Stars. (Autor: Tony Gutierrez SITA/AP)
SITA|10. dec 2019 o 18:03

Montgomery viedol Stars od mája 2018.

BRATISLAVA. Klub zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars pristúpil nečakane k trénerskej výmene - tím slovenského obrancu Andreja Sekeru už nevedie päťdesiatročný Jim Montgomery a nahradil ho jeho doterajší asistent 64-ročný Rick Bowness. Informáciu priniesol oficiálny web kanadsko-americkej profiligy.

Montgomery viedol Stars od mája 2018, kedy nahradil Kena Hitchcocka. V tejto sezóne ide už o štvrtú trénerskú výmenu v NHL, predtým zmeny prebehli aj v Toronte Maple Leafs, New Jersey Devils a Calgary Flames.

Dallasu v doterajšom priebehu sezóny nazbieral v 31 dueloch 37 bodov a v tabuľke Centrálnej divízie mu patrí 4. miesto, v hodnotení Západnej konferencie je šiesty. Podľa generálneho manažéra Jim Nill je dôvodom výmeny neprofesionálne správanie hlavného trénera.

"Dallas Stars očakávajú od svojich zamestnancov pri reprezentovaní klubu čestné konanie a profesionálne správanie. Toto rozhodnutie bolo urobené vzhľadom na neprofesionálne správanie, ktoré nie je v súlade so základnými hodnotami a presvedčením Dallas Stars a NHL," uviedol vo vyhlásení generálny manažér Jim Nill.

Súvisiace články