Jeho súper sa zachraňuje. Manchester United prehral v Sunderlande

Kapitán Manchestru United Wayne Rooney s beznádejou v tvári iba nehybne stojí po tom, ako Sunderland strelil jeden zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. feb 2016 o 16:21

V predchádzajúcich dvadsiatich deviatich vzájomných súbojoch sa im to podarilo len dvakrát. Po rokoch 1997 a 2014 futbalisti Sunderlandu opäť zdolali Manchester United.

lONDÝN. V sobotňajšom zápase 26. kola anglickej futbalovej ligy sa o prekvapenie postaral Sunderland. Na domácom Stadium of Light zdolal Manchester United 2:1.

Sunderland zaskočil súpera hneď v úvode. Hostia však stihli ešte do polčasovej prestávky vyrovnať zásluhou Anthonyho Martiala.

Osem minút pred koncom riadneho hracieho času sa hráči United dopustili osudnej chyby. Center Khazriho poslal hlavou do brankára Davida de Geu a od neho do siete nestrážený Lamine Kone.

Najväčší podiel na víťaznom góle mal Lamine Kone. FOTO - SITA/AP.

Sunderland zvíťazil do tejto chvíle nad Manchestrom United iba v dvoch z dvadsiatich deviatich ligových meraní síl. Podarilo sa mu to v rokoch 1997 a 2014.

Zostrih zo sobotňajšieho zápasu Sunderlandu proti Manchestru United.

PREMIER LEAGUE - 26. kolo:

Bournemouth - Stoke 1:3 (0:1)

Góly: 57. Ritchie - 9. Imbula, 52. Affelay, 55. Joselu

Crystal Palace - Watford 1:2 (1:1)

Góly: 45. Adebayor - 16. a 82. Deeney (prvý z pok. kopu), ČK: 90.+ Souaré (Crystal Palace)

Wilfried Zaha z Crystal Palace (vpravo) sťahuje na zem Nathana Akeho z Watfordu. FOTO - SITA/AP.

Everton - West Bromwich 0:1 (0:1)

Gól: 14. Rondon

Norwich - West Ham 2:2 (0:0)

Góly: 54. Brady, 65. Hoolahan - 74. Payet, 76. Noble

Swansea - Southampton 0:1 (0:0)

Gól: 69. S. Long

Sunderland - Manchester United 2:1 (1:1)

Góly: 3. Khazri, 82. De Gea (vl.) - 39. Martial

Chelsea - Newcastle 5:1 (3:0)

Góly: 9. a 59. Pedro Rodríguez, 5. Diego Costa, 17. Willian, 83. Bertrand Traoré - 90. Townsend

Domov»Futbal»Anglicko»Jeho súper sa zachraňuje. Manchester United prehral v Sunderlande