Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. feb 2020 o 21:27

Slovák je lídrom v hodnotení WAIT.

TORUŇ. Halový majster Európy z roku 2019 Ján Volko vyhral šesťdesiatku na štvrtom podujatí prestížneho atletického seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v poľskom meste Toruň, keď časom 6,58 sekundy iba o stotinu zaostal za vlastným slovenským rekordom z rovnakého mítingu pred dvoma rokmi.

Zverenec dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko triumfoval na sobotňajšom Orlen Copernicus Cup o stotinu pred Holanďanom Jorisom van Goolom a o dve pred chýrnym Britom Richardom Kiltym.

V celkovom hodnotení WAIT sa slovenský rekordér dostal na priebežne prvú priečku s 15 bodmi.

Volko v Toruni vyhral už aj rozbehy, v prvom dosiahol 6,64 sekundy a triumfoval s veľkým náskokom pred triom Olszewski (Poľ.), Kilty (V. Brit.), B. Robinson (USA), ktoré dosiahlo zhodný čas 6,71.

Víťaz druhého rozbehu Holanďan Van Gool zabehol o tri stotiny slabší výkon 6,67.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko vyhral prestížne preteky v Poľsku, iba o stotinu zaostal za slovenským rekordom