Volko zabehol tretí najlepší európsky výkon roka a vyhral podujatie vo Viedni

Ján Volko má skvelú formu.
Ján Volko má skvelú formu. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. jan 2019 o 17:32

V akcii boli aj ďalší Slováci.

VIEDEŇ. Halový vicemajster Európy z Belehradu 2017 Ján Volko vyhral v sobotu beh na 60 metrov časom 6,65 sekundy na medzinárodnom mítingu Indoor Track & Field Vienna v hale Ferryho Dusiku vo Viedni.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko bol najrýchlejší už v rozbehoch (6,71 s), vo finále potom hladko zdolal aj skúseného Brita Harryho Aikinesa-Aryeeteyho, ktorému namerali 6,71 sekundy.

Druhý Slovák vo finále šesťdesiatky Šimon Bujna skončil siedmy za 6,92 sekundy, keď si v rozbehu utvoril sezónne maximum 6,88 sekundy.

Volko sa dostal na tretiu priečku tohtoročných európskych tabuliek, rýchlejší ako on boli len Talian Tortu (6,58 s) a Nemec Kranz (6,62 s). Lepší čas má aj Obrazcov (6,64 s), ale Rusko má medzinárodný dištanc.

Vo finále šesťdesiatky žien skončila Monika Weigertová šiesta (7,61), no už v rozbehu si vyrovnala osobný rekord časom 7,50 sekundy.

Indoor Track & Field Vienna 2019

Beh mužov na 60 metrov:

• 1. Volko (6,65 s vo finále, 6,71 s v rozbehu)
  • 7. Bujna (6,92 s vo finále, 6,88 s v rozbehu)

Beh žien na 60 metrov:

• 6. Weigertová (7,61 s vo finále, 7,50 s v rozbehu)

Beh žien na 400 metrov:

• 7. Putalová (53,85 s)
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko zabehol tretí najlepší európsky výkon roka a vyhral podujatie vo Viedni