Jamie Drysdale.
Jamie Drysdale. (Zdroj: TASR/AP)
Jana Sedláková|19. mar 2021 o 09:55

Drysdale a Zegras výrazne prispeli k výhre Anaheimu.

ANAHEIM. Dve najväčšie hviezdy zápasu? Mladíci, ktorí strelili svoje prvé góly v NHL. Ešte k tomu za jeden tím.

Najväčší podiel na výhre Anaheimu nad Arizonou 3:2 po predĺžení mali dvaja tínedžeri.

Po prvej tretine Anaheim prehrával 0:2. V druhej časti však prišiel obrat. Najskôr v 33. minúte skóroval 18-ročný Jamie Drysdale. Bol to jeho prvý zápas v NHL.

O dva a pol minúty neskôr sa gólom pridal aj 19-ročný Trevor Zegras. Prihrával mu práve Drysdale. Aj pre Zegrasa išlo o premiérový gól v NHL v kariére.

O výhre Anaheimu nakoniec v predĺžení rozhodol gólom Adam Henrique.

Drysdalea vyhlásili za prvú hviezdu zápasu, druhou hviezdou sa stal Zegras.

Ešte nikdy sa nestalo, aby dvaja takto mladí hráči strelili svoje premiérové góly v jednom zápase. Navyše za ten istý tím.

Drysdale je k tomu iba tretí hráč do osemnásť rokov v celej histórii NHL, ktorý pri debute dosiahol aspoň dva body. Pred ním to dokázali Petr Svoboda a Ray Bourke.

"Bolo to úžasné, asi si nemôžem predstaviť lepší spôsob, ako to celé začať," vravel po zápase Drysdale.

"Cestou sem som žartoval so Zegrasom, že úspechom pre mňa bude, ak pri svojom debute nespadnem. Takže dať gól bola naozaj zábava," dodal.

Domov»Hokej»NHL»V NHL sa čosi také ešte nestalo. Obrat režírovali dvaja tínedžeri