Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Jágr zachránil hokej v Kladne, do Pittsburghu neodchádza

Jaromír Jágr (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 18. máj 2011 o 12:24

Vedenie Pittsburghu vyvrátilo informácie o údajnom záujme klubu o Jaromíra Jágra.

PITTSBURGH. Vedenie tímu zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins prostredníctvom generálneho manažéra Raya Shera poprelo správy, že má záujem o angažovanie českého veterána Jaromíra Jágra.

Tridsaťdeväťročný krídelník pôsobí už niekoľko sezón v ruskom Omsku a počas nedávno skončených MS sa objavili informácie, že Jágr by sa po desiatich rokoch mohol vrátiť do organizácie Penguins.

"Nedokážem pochopiť, kde sa berú informácie o našich rozhovoroch s Jágrom. On nie je predmetom našich záujmov, naposledy sme sa zaoberali možnosťou angažovať ho ešte v júli 2008, odvtedy ani raz," cituje Pittsburgh Tribune-Review Shera.

Jágr zachránil Kladno

Tradičný hokejový klub HC Kladno neponúkne na predaj licenciu na českú extraligu, spravovať ho bude mesto a hviezdny Jaromír Jágr mladší. Toto sú hlavné závery stredajšieho rokovania medzi hokejistom, jeho otcom a predstaviteľmi radnice.

Doteraz hokejovému klubu z Kladna šéfoval Jaromír Jágr starší a dnes už bývalý výkonný riaditeľ Milan Volf. Ani jeden z nich už v klube pokračovať nebude. Menšinovým vlastníkom sa stane mesto a hlavným šéfom by mal byť Jaromír Jágr mladší, ktorý do klubu už niekoľko rokov vkladá svoje vlastné peniaze. "Dohodli sme sa, že hokej v Kladne ostane. To je najdôležitejší bod rokovania," povedal čerstvý držiteľ bronzu z hokejových MS na Slovensku Jaromír Jágr.

Mesto by malo odkúpiť tretinové vlastníctvo klubu, cena nepresiahne 20 miliónov korún. "Úlohou mesta nie je vlastniť hokejový klub a riadiť ho ako väčšinový vlastník. Na druhej strane chceme, aby tu hokej zostal, a zároveň chceme mať vplyv na to, aby sa licencie nepredávali niekomu inému," vyhlásil primátor Kladna Dan Jiránek.

Zatiaľ nie je jasné, či bude klub z Kladna fungovať ako akciová spoločnosť, alebo spoločnosť s ručením obmedzeným.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články