Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Jágr za Kladno nenastúpi. Tímy z NHL si to neželajú, tvrdí

Bude Jaromír Jágr aj naďalej pôsobiť v NHL? (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 29. sep 2017 o 13:14

Český hokejista navyše nemá vybavenú transferkartu.

KLADNO. Jaromír Jágr napokon nenastúpi v sobotu za prvoligové Kladno, ktorého je majiteľom.

Slávny český hokejista sa rozhodol, že nebude hrať proti Přerovu, keďže stále čaká na vývoj v zámorskej NHL a navyše nemá vybavenú transferkartu.

"Fanúšikov to mrzí. Tešili sme sa, ale situácia je teraz taká," uviedol pre sport.cz hovorca klubu Vít Heral.

Jágr nemá vybavenú transferkartu

Ešte na začiatku týždňa to ohľadom štartu 45-ročného krídelníka za Kladno pritom vyzeralo nádejne.

"V sobotu nebudem určite hrať. Nemám vybavenú transferkartu. Je to nepríjemné, pretože ľudia čakali, že budem hrať. Na druhej strane sme nikomu nič nesľúbili.

Bolo by nezmyslom sa do niečoho montovať, keď stopercentne neviem, či tu budem. Nechcem sa niekomu zbytočne pliesť do zostavy, aby sa kvôli mne menila," vysvetlil svoje rozhodnutie Jágr.

Nie je však úplne vylúčené, že druhý najproduktívnejší hráč v histórii NHL nastúpi v drese Kladna v ďalších stretnutiach. Všetko bude závisieť od toho, či sa v najbližších dňoch dohodne na zmluve v zámorí.

Rokovania stále prebiehajú

"Uvidím. Zatiaľ stále prebiehajú nejaké rokovania v NHL. Neželajú si to ani tímy z NHL, aby som hral, takže to musím rešpektovať," povedal Jágr. Český útočník po minulom ročníku skončil na Floride, odvtedy je bez angažmánu.

Napriek tomu stále preferuje pokračovanie kariéry v najlepšej lige sveta. Čerstvá správa hovorí o záujme St. Louis Blues o jeho služby.

"Ja to viac-menej vôbec neriešim. Čo bude, to bude. Je veľa vecí, ktoré sa menia zo dňa na deň. Budem sa snažiť najmä pripraviť čo najlepšie," dodal.

Pokiaľ by Jágr nakoniec nezamieril do NHL, mohol by naskočiť do ruskej KHL a prípadne štartovať v drese národného tímu na budúcoročných ZOH v Pjongčangu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články