Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Jágr je naklonený pôsobeniu v Caroline

(Autor: SITA/AP)
TASR|11. júl 2013 o 10:24

Záujem však hlásia i ďalšie kluby.

RALEIGH. Kariéra českého hokejového velikána Jaromíra Jágra by mohla pokračovať v Caroline. Podľa vyjadrenia hráčovho agenta Petra Svobodu pre server CanesCountry.com je 41-ročný útočník naklonený pôsobeniu v tíme Hurricanes, záujem o jeho služby však majú viac než tri kluby zámorskej NHL.

Svoboda uviedol, že Jágr chce svoje rozhodnutie veľmi starostlivo zvážiť. "V hre sú viac než tri kluby, ktoré prejavili vážny záujem. Jaromír si chce byť istý svojím rozhodnutím, ktoré urobí, pretože za posledné dva roky vymenil dresy Philadelphie, Dallasu a potom ešte aj Bostonu," pripomenul agent.

Carolina je pre Jágra lákadlom najmä kvôli bývalému spoluhráčovi Ronovi Francisovi, ktorý pôsobí vo vedení klubu.

"Je tam Francis, a keď sa pozrie na súpisku a všetko okolo, cíti, že ide o veľmi dobrý klub," priblížil Svoboda motiváciu najproduktívnejšieho Európana v histórii zámorskej profiligy.

Svoboda už predtým rázne vyvrátil špekulácie týkajúce sa rokovania s Buffalom a zdôraznil, že Jágr by chcel hrať predovšetkým tam, kde ho bude hokej po všetkých stránkach baviť.

Uplynulú sezónu začal člen prestížneho Triple Gold Clubu v materskom Kladne, po konci lockoutu zamieril do Dallasu, odkiaľ pred uzávierkou výmen v NHL putoval do Bostonu.

S Bruins sa mu podarilo postúpiť až do finále play off, kde Chára a spol. nestačili v šesťzápasovej sérii na Chicago. V 45 dueloch základnej časti zaznamenal Jágr 35 bodov (16+19), v 22 zápasoch play off pridal 10 asistencií.

Súvisiace články