Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Jablonec vzdal boj o Bakoša, hráč mal príliš vysoké nároky

Marek Bakoš nateraz ostáva v Plzni. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. jan 2015 o 12:44

Myslím, že má o sebe vysokú mienku. Každý má nejakú predstavu, buď mu ju splníte, alebo nie, povedal šéf jabloneckého klubu o Bakošovi.

JABLONEC. Slovenský futbalista Marek Bakoš sa nedohodol na podmienkach zmluvy s Jabloncom a naďalej zostáva hráčom Viktorie Plzeň. Tam však nemusí zotrvať, do hry o 13-násobného slovenského reprezentanta vstúpila Mladá Boleslav. Bakošovo meno sa spomína aj v súvislosti so Slovanom Bratislava.

"Mali sme o Bakoša záujem, s Plzňou sme sa dohodli, dostali sme zelenú na rokovania s hráčom. Mysleli sme si, že je to jednoznačné, ale nedohodli sme sa na podmienkach s hráčom, čo ma prekvapilo," povedal pre český denník Sport majiteľ jabloneckého klubu Miroslav Pelta, ktorý je aj predsedom Futbalovej asociácie ČR.

Pelta odmietol, že by ho Bakoš sklamal, ale nečakal, že Slovák bude mať až také nároky. "Myslím si, že má o sebe vysokú mienku. Veľmi som ho chcel, ale vzhľadom na vek a predchádzajúce zdravotné problémy sme nechceli splniť jeho požiadavky. Zachoval sa však fér. Každý má nejakú predstavu, buď mu ju splníte, alebo nie," uviedol Pelta.

Strany mali rozdielne predstavy aj o forme transferu. Bakošovi sa skončí v lete v Plzni zmluva, Jablonec ho chcel na hosťovanie, útočník však preferoval prestup.

Súvisiace články