Inzikuruová má dievčatko, Perez najlepší v Ekvádore

SITA|31. dec 2007 o 18:05

BRATISLAVA 31. decembra (SITA) - Výsledky a informácie zo sveta atletiky:


HOUILLES (Francúzsko): 36. ročník behu Corrida Pedestre International in Ville de

Houilles - muži (10 km): 1. Micha Kogo (Keňa) 27:56 - traťový rekord, 2. Sergej Lebiď (Ukr.) 27:58, 3. Paul Kosgei (Keňa) 28:02, ženy (10 km): 1. Nadja Ejaffiniová (Bahrajn) 32:10, 2. Btissam Lakhouadová (Mar.) 33:45, 3. Ines Monteirová (Port.) 34:18.


GUAYAQUIL (Ekvádor): Majster sveta v chôdzi na 20 km z Osaky 2007 Jefferson Perez sa v ankete denníka El Universo stal najlepším športovcom Ekvádoru v roku 2007. Toto ocenenie získal už deviaty raz, z toho šiestykrát v rade.


KAMPALA (Uganda): Historicky prvá majsterka sveta v behu na 3000 m prekážok Dorcus Inzikuruová porodila v sobotu 29. decembra dievčatko, ktoré vážilo 3,6 kg a dala mu meno Emmanuella. Pôrod bol bez komplikácií. Inzikuruová sa chce na atletickú scénu vrátiť už v roku 2008. "Marcové MS v krose sú príliš skoro, ale Uganďanom sľubujem, že na olympijských hrách v Pekingu nebudem chýbať,“ povedala šťastná mamička.


LLORET DE MAR (Španielsko): V 1. ročníku Silvestrovského behu zvíťazil v kategórii mužov na 5 km popredný španielsky míliar Reyes Estevez za 13:51 min o jedinú sekundu pred špecialistom na 3000 m prekážok Josem Luisom Blancom. V súťaži žien na rovnakej trati bola najrýchlejšia Španielka Rosa Moratová (16:03).


CREVILLENT (Španielsko): Na 21. ročníku Silvestrovského behu na 10 km triumfovali Maročan Abdelghany El Hassani časom 30:17 min a jeho krajanka Malika Assahahová za 33:21 min.


Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Inzikuruová má dievčatko, Perez najlepší v Ekvádore