Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Inšpekcia FIS si overila pripravenosť Jasnej na Svetový pohár

Riaditeľ Svetového pohára žien FIS Atle Skaardal (vľavo) a predseda organizačného výboru SP Jasná 2016 Bohuš Hlavatý počas inšpekcie delegácie FIS na preteky svetového pohára FIS v Jasnej. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 11. jún 2015 o 12:34

Jasná má veľký potenciál. Pre FIS je to veľmi zaujímavý rezort a výzva, lebo sa usilujeme rozšíriť dejiská Svetového pohára do východnej časti Európy, uviedol riaditeľ ženských podujatí SP.

JASNÁ. Inšpekcia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) pod vedením riaditeľa ženských podujatí Svetového pohára Atleho Skaardala navštívila vo štvrtok lyžiarske stredisko Jasná.

V nastávajúcej sezóne sa tam 5. a 6. marca 2016 po troch desaťročiach opäť uskutočnia preteky najprestížnejšieho súťažného seriálu v alpskom lyžovaní.

"Jasná má veľký potenciál. Pre FIS je to veľmi zaujímavý rezort a výzva, lebo sa usilujeme rozšíriť dejiská Svetového pohára do východnej časti Európy," uviedol nórsky funkcionár.

"Zatiaľ sme veľmi spokojní s prebiehajúcimi prípravami. Vidíme tu veľkú snahu pripraviť čo najlepšie podujatie po všetkých stránkach," dodal.

11062015jasna_fis_svetak_kontrola_525932_r5464.jpg

Podľa Atleho Skaardala je Jasná zaujímavý rezort. FOTO - TASR.

Podľa Skaardala treba ešte doriešiť niektoré detaily - v tom sa spolieha na kvalitu miestnych organizátorov.

"Teraz sme sem prišli predovšetkým preto, aby sme im poradili, čo a ako treba ešte spraviť a doladiť na preteky žien v slalome a obrovskom slalome. Chceme, aby to bol skutočný sviatok pre lyžiarskych fanúšikov," zdôraznil.

Predseda organizačného výboru Bohuš Hlavatý upozornil, že pre Jasnú a celé Slovensko je veľmi významným počinom, že sa do Tatier vracia Svetový pohár po dlhej odmlke.

"Predurčuje to slávna história. Zárukou zvládnutia organizácie sú rozsiahle investície do rozvoja nášho najväčšieho lyžiarskeho strediska," skonštatoval.

11062015jasna_fis_svetak_kontrola_725932_r1560.jpg

Riaditeľ FIS pre technické disciplíny Markus Mayr vymeriava priestor pre tribúnu počas inšpekcie delegácie FIS na preteky svetového pohára FIS v Jasnej. FOTO - TASR.

"Očakávame, že do Jasnej zavítajú davy lyžiarskych priaznivcov z celého Slovenska. Pripravujeme pre nich víkend plný zábavy. Bude tu naozaj živo," hovorí Hlavatý.

"Veríme, že obnovená premiéra Svetového pohára sa nám vydarí a presvedčí vrcholných predstaviteľov FIS, aby zaradili Jasnú do pravidelného kalendára pretekov."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.