Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Infúzie im finále nevzali

Poľská erupcia radosti po semifinálovej výhre nad Dánskom. Poliaci vyhrali 36:33 po predĺžení a zajtra si to v Kolíne rozdajú s Nemeckom o titul majstra sveta. (Autor: REUTERS)
Rastislav Hríbik|Publikované 2. feb 2007 o 23:00

Šiesti poľskí hádzanárimali pred semifinále majstrovstiev svetas Dánskom žalúdočnú chrípku, no infúzie ich postavili na nohy a oni posunuli svoj tím do finále. Zajtra ich v ňom čaká domáce Nemecko.

KOLÍN NAD RÝNOM. HAMBURG. Vo finále 20. majstrovstiev sveta v hádzanej sa stretne domáce Nemecko s Poľskom. Bude to repríza súboja zo základnej skupiny, keď Poliaci nečakane zdolali domáci tím 27:25.

Málokto vtedy veril, že to zverenci Bogdana Wentu dotiahnu tak ďaleko.

V hamburskom semifinále však Poliaci zdolali aj favorizovaných Dánov 36:33 po predĺžení a po prvý raz v histórii sa predrali do boja o zlato.

„Je to víťazstvo aj nad vlastnými slabosťami, lebo pár hodín pred zápasom šiesti hráči ochoreli na žalúdočnú chrípku. Boli takí zoslabnutí, že im lekári museli dávať infúzie. Napriek tomu Dánov zdolali,“ nadchýna sa poľský denník Gazeta Wyborcza.

Dáni ešte 16 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času viedli v hamburskej aréne pred 13 050 divákmi 26:25, no Bielecki si vynútil predĺženie. Po desiatich minútach nadstaveného času bolo 30:30, no v druhom už Poliaci mali viac síl.

Aj Nemecko potrebovalo v Kolíne nad Rýnom na vyradenie Francúzov dve predĺženia. Vyhrali 32:31, no porazený tím nabrýzgal na rozhodcov rovnako ko Španieli vo štvrťfinále.

„Štrnásť sekúnd pred koncom nám neuznali regulárny gól Guigoua,“ rozčuľoval sa tréner Francúzov Claude Onesta. Francúzske útoky švédski rozhodcovia Hakansson a Nilsson neustále prerušovali, zatiaľ čo Nemcom nechali dostatok času na zakončenie.

„Semifinále v nás zanechalo trpkú chuť, lebo švédski arbitri pripravili šport o to, čo mu dodáva šarm. O neistotu, kto bude víťazom stretnutia,“ lakonicky konštatuje francúzsky denník Le Figaro.


Vypredaná kolínska hala burácala nadšením. Vyše 19-tisíc divákov spievalo zborov Oh, wie ist das schön (Aké, je to krásne). „Neopísateľný pocit. Odohrali sme famózny zápas,“ jasal jeden z najmladších nemeckých reprezentantov Michael Kraus. „Teraz nám už titul svetových šampiónov nesmie ujsť,“ dodal pre server sport1.de.

Aj Francúzi uznali, že Nemci odohrali skvelú partiu, no pocit krivdy v nich napriek tomu zostal.


Fakty MS

Semifinále

Kolín nad Rýnom : Nemecko - Francúzsko 32:31 po dvojnásobnom predĺžení (11:12, 21:21 - 27:27). Hamburg – Poľsko - Dánsko 36:33 po dvojnásobnom predĺžení (15:14, 26:26 - 30:30)

Zostávajúci program

Dnes – o 7. miesto: Španielsko – Island (14.00), o 5. miesto:Chorvátsko – Rusko (16.30), o 3. miesto: Francúzsko - Dánsko (14.00), finále: Nemecko - Poľsko (16.30).

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.