Radosť hráčov Bratislava Capitals v Ice Hockey League (IHL). (Autor: facebook/Bratislava Capitals)

Capitals už majú istotu postupu.

Ice Hockey League

9. kolo nadstavbovej časti - skupina o postup do play off:

VSV Villach - Bratislava Capitals 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 22. Pollastrone (Collins, Fraser), 32. Kosmachuk (Schmidt, Gill), 61. Fraser (Collins, Gill) - 37. Higgs (Fortier, Bubela), 53. Mrázik (Kosticyn)

Rozhodovali: Smetana, Sternat - Bedynek, Gatol, vylúčenia: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Villach: Sedláček - Hrabal, Fraser, Wolf, K. Schmidt, Bacher, Zauner, Brunner - Mangene, Collins, Pollastrone - Kosmachuk, Gill, Caron - Ulmer, Maxa, Kornelli - Urbanek, Feldbaumer, Tschurnig

Capitals: Baroš - Carson, Guimond, Chovan, Boldižár, Romančík, Ďurkech - Fortier, Hults, Bubela - Mrázik, Higgs, Kostitsyn - Bezák, Šmída, Hudec

VILLACH. Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v 9. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off Ice Hockey League na ľade EC Grand Immo VSV Villach 2:3 po predĺžení.

O triumfe domácich rozhodol kanadský obranca Jamie Fraser. Bratislavčania už majú istú účasť vo vyraďovačke.

V úvodnej tretine sa ani jednému z tímov nepodarilo strelecky presadiť. V druhom dejstve sa domáci dostali na koňa vďaka nechytateľnej strele Jerryho Pollastrona a v 32. minúte poslal puk pod hornú žrď Scott Kosmachuk. Capitals ešte stihli znížiť zásluhou Brocka Higgsa.

V 53. minúte vybojoval hosťom predĺženie Mrázik, ktorý tečoval strelu Sergeja Kosticyna. No už v úvode predĺženia sa dostal k odrazenému puku Fraser a ponúknutú šancu využil.