Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Hrošovský po prestupe z Plzne do Genku: Cítil som, že nastal čas pre zahraničný angažmán

Patrik Hrošovský. (Autor: Paul White SITA/AP)
SITA|9. júl 2019 o 14:18

Viktorii Plzeň je však vďačný.

BRATISLAVA. V uplynulých mesiacoch sa v súvislosti so slovenským futbalovým reprezentantom Patrikom Hrošovským skloňoval možný transfer do nemeckej I. bundesligy či anglickej Premier League.

Nakoniec však prestúpil do tímu úradujúceho belgického šampióna KRC Genk, ktorý sa v tejto sezóne 2019/2020 predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Pomôže ešte Plzni aj v predkole Ligy majstrov

Tento klub v minulosti vychoval mnohých veľkých hráčov ako Kevin De Bruyne či Thibaut Courtois. Aj vzhľadom na to si rodák z Bojníc môže povedať, že zakotvil na dobrej futbalovej adrese.

"Môžem potvrdiť dohodu medzi klubmi, podľa ktorej Patrik prestúpi do Belgicka v priebehu augusta.

Nášmu mužstvu tak bude k dispozícii aj v dueloch 2. predkola Ligy majstrov proti Olympiakosu Pireus aj v ďalších zápasoch predkôl európskych pohárov, ktoré sa následne uskutočnia," uviedol na klubovom webe generálny manažér Plzne Adolf Šádek.

Zároveň podotkol, že jediné predkolo, do ktorého Hrošovský s určitosťou nezasiahne, je prípadné play off LM, nakoľko Genk sa predstaví v spomenutej skupinovej časti tejto súťaže.

Chvíľu bol aj kapitánom

Hrošovský je kmeňový hráč Viktorie Plzeň od roku 2009, v A-mužstve tohto klubu sa prvýkrát objavil o dva roky neskôr a následne zbieral skúsenosti na hosťovaniach v Sokolove, Ústí nad Labem a Znojme.

Od roku 2013 je stabilnou súčasťou kádra Plzne, za ktorú odohral dovedna 206 súťažných duelov a zaznamenal v nich 13 zásahov a 21 gólových prihrávok. Niekoľkokrát bol v zápasoch aj kapitánom plzenského tímu.

"Som rád, že sa všetko podarilo dohodnúť k spokojnosti všetkých strán. Cítim, že nastal ideálny čas vyskúšať si môj prvý zahraničný angažmán, pretože Česko som úplne nepovažoval za cudzinu.

Vždy som sa vo Viktorii cítil skvele a som jej veľmi vďačný. Taktiež som rád, že môžem klubu ešte pomôcť zabojovať o Európu, ktorú si určite zaslúži," poznamenal účastník ME 2016 vo Francúzsku.

Rokovania o prestupe trvali dhé mesiace

Hrošovský priznal, že na pôsobenie v Plzni bude vždy rád spomínať. "Zahral som si tu Ligu majstrov, zažil majstrovské oslavy a ďalšie množstvo nádherných zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Zároveň chcem poďakovať fanúšikom Viktorie, ktorí ma vždy podporovali a verím, že moje rozhodnutie chápu," doplnil.

Prestup 27-ročného defenzívneho záložníka zastrešoval hráčsky agent Pavel Zíka, v ktorého portfóliu sú aj ďalší slovenské futbalisti.

"Genk prejavil o Patrika veľký záujem už v priebehu uplynulej sezóny a dlhé rokovania trvali od polovice apríla. Chcel by som sa poďakovať pánovi Šádekovi a všetkým vo Viktorii Plzeň za ústretovosť a korektné rokovania.

Som veľmi rád, že sa všetko podarilo uzavrieť k spokojnosti všetkých zúčastnených strán," skonštatoval Zíka.

Súvisiace články