Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hrbatý: Ten pocit, keď hráte pred plným hľadiskom, je nenahraditeľný

Exhibícia Tennis Champions bola najmä o zábave. (Autor: Gabriel Kuchta - SME)
TASR|Publikované 16. nov 2016 o 13:21

Bývalý reprezentant sa v Bratislave zúčastnil exhibície Tennis Champions.

BRATISLAVA. Korunováciu kráľovnej, tanečné kreácie a tiež žiadny stres boli momenty, ktoré si dosýta vychutnala slovenská tenistka Dominika Cibulková v utorňajšom deviatom ročníku exhibície Tennis Champions v bratislavskom NTC.

Ešte pred začiatkom celej šou si organizátori prichystali pre víťazku MS WTA v Singapure prekvapenie v podobe 'korunovačnej slávnosti'. O dekorovanie sa postaral Dominik Hrbatý, s ktorým získala v roku 2009 Hopmanov pohár.

Na pomyselný tenisový trón sa Dominika posadila s korunkou, červeným plášťom aj archívnou raketou. Aktuálna svetová päťka potom odohrala exhibičný duel so Švajčiarkou Belindou Bencicovou.

V ňom sa v úvode rozbiehala pomalšie. Prvé dva gemy získala jej súperka, ale po 'tanečnej prestávke' sa jej podarilo vyrovnať na 2:2. Za stavu 4:3 pre Bencicovú prišiel slovenskej jednotke pomôcť svojimi skúsenými radami Hrbatý s dcérkou Elou.

Diváci sa v rozuzlení dočkali viacerých pekných výmen. Švajčiarka sa v snahe zvíťaziť snažila získať na svoju stranu aj rozhodcu, ten však na dar v podobe fľaše nereagoval. Cibulková získala tri gemy za sebou a celý zápas vyhrala 6:4.

"Užila som si. Jasné, že singl bol pre mňa špeciálne ťažký po tých pár dňoch, keď som nehrala tenis, ale myslím si, že s Belindou sme to dobre zvládli," uviedla víťazka ôsmich turnajov WTA na tlačovej konferencii po exhibícii.

"Aj potom to bolo super. Veľmi ma to s chalanmi bavilo a verím, že to bavilo aj ostatných ľudí. Oveľa viac som si to užila ako v predchádzajúcich rokoch, pretože vtedy som bola vo väčšom strese," dodala.

tenisova exhibicia: fotogaléria

16.11.2016

Na margo tanečnej kreácie Cibulková doplnila:

"Milujem tanec, ale neviem tancovať. Známi aj kamaráti o mne vedia, že tancujem veľmi rada, ale neviem to. No zabavila som sa."

Hrbatý zdolal Štěpánka

Diváci v Národnom tenisovom centre videli v akcii aj Dominika Hrbatého a jeho víťazstvo nad Čechom Radkom Štěpánkom.

Oveľa viac som si to užila ako v predchádzajúcich rokoch, pretože vtedy som bola vo väčšom strese.


Dominika Cibulková, slovenská tenistka

Záverečná šesťhra priniesla prekvapenie v podobe účasti zlatej dvojice z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro bratrancov Ladislava a Petra Škantárovcov.

Česko-slovenský súboj Radka Štěpánka a Dominika Hrbatého sa niesol v oveľa uvoľnenejšom duchu. Obaja tenisti bavili publikum nielen peknými a originálnymi kúskami, ale aj slovnými výmenami.

Prvý tajbrejk získal výsledkom 7:5 Hrbatý.

V druhom sete zvýšil bronzový medailista z olympiády 2016 obrátky a napokon ho vyhral 11:9. Rozuzlenie mal jasne vo svojich rukách Hrbatý.

V rozhodujúcom tajbrejku zvíťazil 7:3.

Prišli aj Škantárovci

Tradičným vrcholom tenisovej exhibície bola záverečná šesťhra. Vypredanú AEGON arénu zabávali iránsky šoumen Mansour Bahrami a jeho francúzsky kolega Yannick Noah. Počas zápasu prišla na rad aj tenisová lekcia pre najmenších, tanečné kreácie a tiež spevácka vložka v podaní Noaha.

Vrcholom programu bola záverečná šesťhra. (Autor: TASR/AP)

Do hry sa zapojili z hľadiska aj zlatí medailisti vo vodnom slalome bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, dvojica Bahrami a Noah musela hrať na oplátku s ich pádlami. Z výhry sa radovalo trio Cibulková, Hrbatý a Noah.

Svoj návrat do NTC si užíval aj Dominik Hrbatý:

"Vrátiť sa po dlhšej dobe do NTC je vždy nádherné. Z pocitov pred plným hľadiskom som mal husiu kožu. Za ten pocit by som dal všetko, keby som ešte mohol hrať. Je to nenahraditeľné. Tenis je môj život."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.