Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hráči Tampy Bay sa obávajú pred finále konferencie Cháru

Zdeno Chára (Autor: SITA/AP)
TASR|14. máj 2011 o 12:44

Hokejisti Tampy Bay sa pokúsia unaviť v sérii finále Východnej konferencie kapitána Bostonu Zdena Cháru.

TAMPA. Hokejisti Tampy Bay Lightning pred prvým zápasom finálovej série play off Východnej konferencie zámorskej NHL proti Bostonu neskrývajú obavy zo slovenského obrancu a kapitána "medveďov" Zdena Cháru. Útočníkovi Stevenovi Stamkosovi robí starosti Chárova dlhá hokejka, zatiaľ čo Vincent Lecavalier plánuje súperovho obra unaviť.

Hráči Tampy Bay vedia, že pre postup do finále Stanleyho pohára musia prekonať veľkú prekážku v pravom zmysle slova. Chárových 206 cm nemá v profilige konkurenciu a ani 116 kg nepatrí do bežného priemeru.

"Neviem, či sa mám tešiť na to, ako budem každý večer narážať na Zdena Cháru. Je to výzva, ale myslím si, že sme na ňu pripravení. Je to nepochybne skvelý obranca, ktorého okrem obrovitosti a fyzickej sily zdobí jeho dlhá hokejka. Už keď si myslíte, že ste cez neho prešli, zrazu sa zjaví tá dlhočizná palica, ktorá vám odstrčí puk," citovala stránka nesn.com Stamkosa po piatkovom tréningu.

Stamkos dúfa, že zvládnu aj Cháru

Dvadsaťjedenročný Kanaďan dúfa, že jeho tím tak ako v celom doterajšom priebehu play off opäť nájde recept na najlepšieho obrancu súpera: "Určite sa budeme musieť ešte zlepšiť a snažiť sa držať puk od neho čo najďalej, lebo okrem iného má aj výbornú prihrávku. Nebude to jednoduché, ale takto treba hrať proti podobným obrancom. V prvom kole sme zvládli Krisa Letanga s Brooksom Orpikom z Pittsburghu a potom aj washingtonskú dvojicu Mike Green, John Carlsson. Teraz nás čaká monštrum v osobe Cháru, no dúfame, že to aj v tomto prípade pre nás dobre dopadne."

Kapitán "bleskov" Lecavalier sa stretáva v súbojoch s Chárom už roky, a nielen v tých o puk. V čase, keď Chára ešte obliekal dres Ottawy, dvakrát zhodili rukavice a názory si vymenili pomocou pästí. Lecavalier má voči držiteľovi Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu súťaže rešpekt.

Slovák rešpektuje silu súpera

"Je to obrovský obranca, veľmi silný a s dlhou hokejkou, preto sa proti nemu nehrá ľahko. Je zručný v obrane i útoku, jednoducho komplexný hokejista. Budeme sa ho snažiť unaviť, nútiť korčuľovať, lebo vieme, ako veľa času trávi na ľade," uviedol Lecavalier.

Skutočnosť, že ide o vzájomný rešpekt, potvrdzujú aj slová Cháru, ktorý si uvedomuje, aké zložité bude umlčať ofenzívne ladený tím Tampy Bay: "Útočná sila, ktorou disponuje súper, je samozrejme veľká výzva. Majú skvelých veteránov, čo sú hráči schopní byť rozdielovým faktorom zápasu. Musíme zabrať a hrať najlepšie ako vieme."

Súvisiace články