Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Hossa sa vrátil k tímu, rodina je v poriadku

Marián Hossa sa vrátil ku spoluhráčom zo Chicaga. (Autor: TASR / AP)
TASR|27. nov 2013 o 18:22

Hossa sa na tréningu vrátil do formácie k Patrickovi Sharpovi a Jonathanovi Toewsovi a v takomto zložení budú pravdepodobne v Calgary v noci na štvrtok aj hrať.

CALGARY. Slovenský hokejový útočník v službách Chicaga Blackhawks Marián Hossa sa v stredu vrátil k svojmu tímu, ktorý je v súčasnosti na kanadskom "tripe".

Tridsaťštyriročný krídelník pred zápasom na ľade Calgary už absolvoval s mužstvom ranný tréning.

Manželka je doma z nemocnice

Hossa vynechal dva zápasy, pretože odcestoval z rodinných dôvodov do Chicaga. Jeho manželka mala tesne po pôrode ich druhej dcérky zdravotné komplikácie, ale podľa slovenského hokejistu už je všetko v poriadku.

"V pondelok prepustili manželku z nemocnice, takže som tu. Všetci sú zdraví a v poriadku," prezradil pre denník Chicago Tribune dobrú novinu Hossa. "Hokej milujem, ale najdôležitejšia vec v živote je pre mňa rodina," dodal.

Hossa sa na tréningu vrátil do formácie k Patrickovi Sharpovi a Jonathanovi Toewsovi a v takomto zložení budú pravdepodobne v Calgary v noci na štvrtok aj hrať. Blackhawks počas absencie slovenského krídelníka odohrali dva zápasy vo Vancouveri a v Edmontone a oba vyhrali.

Vrátil sa po zranení

Hossa pred odchodom do Chicaga hral vo Winnipegu po trojzápasovej pauze spôsobenej zranením, takže má v tréningu čo doháňať. "Dúfam, že budem čím skôr v poriadku. V poslednom zápase vo Winnipegu som sa cítil dobre," povedal Hossa.

V Edmontone sa do zostavy vrátil aj druhý slovenský "jastrab" Michal Handzuš a po návrate Hossu tak zostal jeden hráč navyše. Klub poslal späť na farmu do Rockfordu Jeremyho Morina.

V bránke Blackhawks dostane v Calgary voľno jednotka Corey Crawford a nastúpi fínsky nováčik Antti Raanta, pre ktorého to bude prvý štart od začiatku zápasu. Do bránky sa dostal zatiaľ len raz, keď vystriedal Crawforda v Colorade, kde Chicago prehralo 1:5.

Súvisiace články