Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Hossa kritizuje sám seba a sľubuje zlepšenie

Marián Hossa (vľavo) a Matt Gilroy z Floridy. (Autor: SITA/AP)
SITA|24. okt 2013 o 12:22

Stále cítim, že to herne ešte nie je ono. Tvrdo však pracujem na zlepšovaní. Ono to príde, povedal.

CHICAGO. Slovenský hokejista Marián Hossa má za sebou solídny štart do novej sezóny NHL. Sám však vie najlepšie, že stopercentne spokojný byť nemôže.

Tridsaťštyriročný skúsený krídelník zaznamenal v deviatich zápasoch päť kanadských bodov za tri góly a dve asistencie a v tíme Chicaga mu v produktivite patrí štvrtá priečka spoločne s Jonathanom Toewsom.

Najväčším kritikom je on sám

"Stále cítim, že to herne ešte nie je ono. Tvrdo však pracujem na zlepšovaní. Ono to príde," cituje Hossu chicagský portál suntimes.com.

Jeho redaktor si myslí, že Hossa je taký všestranný a obľúbený hokejista, že jeho najväčším kritikom je on sám.

Pre tím obhajcu Stanley Cupu je prospešný aj ako jeden z najlepšie brániacich útočníkov. S pribúdajúcimi rokmi si práve túto jeho vlastnosť tréneri aj spoluhráči vážia možno ešte viac ako nesporné ofenzívne kvality.

Pred dvoma dňami mu v štatistike získaných pukov s počtom 19 medzi útočníkmi patrilo druhé miesto v celej NHL za ruským centrom Detroitu Pavlom Daciukom.

"Keď som prvý raz nakukol do NHL, vedel som len útočiť. Rokmi som sa však naučil technike bránenia od viacerých spoluhráčov," povedal bývalý hráč Ottawy, Atlanty, Pittsburghu a Detroitu Hossa.

Občas sa necíti najlepšie

Hossu môže tešiť aj fakt, že vzhľadom na problémy s chrbtom, ktoré mal počas vlaňajšej vyraďovacej časti, zatiaľ odohral všetky zápasy nového ročníka NHL.

"Občas sa necítim najlepšie, ale som spokojný aj s tým, aké to teraz je. Vlani som odohral veľa zápasov vo veľkej intenzite a leto bolo príliš krátke na to, aby som sa dal zdravotne úplne do poriadku," dodal.

Súvisiace články