Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hossa: Keď som bol mladší, šiel som hneď na ľad, viac sa teraz venujem strečingu

Marián Hossa (Autor: TASR/AP)
SITA|17. okt 2013 o 12:37

Hokejista Chicaga vraví, že s pribúdajúcimi rokmi potrebuje viac predzápasovej rozcvičky.

CHICAGO. Slovenský hokejista Marián Hossa zmenil štýl prípravy na zápasy. Dlhé roky mal pred stretnutiami rovnaký program, prišiel do haly, rozcvičil sa, obliekol si výstroj a obul korčule.

Posledné problémy s chrbtom i vek však prinútili trenčianskeho odchovanca, aby prichádzal do haly o trocha skôr a absolvoval precíznejšiu rozcvičku, počas ktorej sa uisťuje, či mu zdravotný stav umožní hrať.

V tejto sezóne odohral zatiaľ všetkých šesť stretnutí Chicaga a zvládol aj víkendový dvojzápas s Islanders a Buffalom.

Ako iní starší hráči

"Mal som šťastie, že som to všetko nemusel robiť až do tejto sezóny. V posledných rokoch som sa začal venovať oveľa viac strečingu. Po posledných zraneniach sa musím viac a lepšie starať o svoje telo. Znamená to, že pred zápasom prídem do šatne o trocha skôr a venujem sa rôznym cvičeniam. Keď som bol mladší, stačilo mi iba sa obliecť a ísť priamo na ľad. Cítil som sa vtedy dobre. Teraz to už neplatí, som už ako iní starší hráči," povedal v rozhovore pre Daily Herald Hossa.

Tréner Blackhawks Joel Quenneville chápe, že starší hráči ako Hossa, Michal Handzuš či Michal Rozsíval potrebujú špeciálny spôsob prípravy.

"Každý má vlastný štýl, potrebuje rôznu dĺžku času. Profesionálni športovci sa s tým pravidelne musia vyrovnávať. Pred zápasom či tréningom sa potrebujú dobre zapotiť. Je to však súčasť spoznávania vlastného tela, z ktorého chcete získať maximum," povedal pre Daily Herald Quenneville.

Tréner Quenneville: Výkonnosť je len otázkou času

Kouč Chicaga je spokojný s prístupom Hossu i jeho krajana Michala Handzuša. Po zdravotných problémoch sa obaja posúvajú herne smerom nahor.

"Mariánova forma pomaly stúpa do miest, kde bol v minulosti. Je to vidieť na tréningoch i v zápasoch, kde hrá vo väčšom tempe, lepšie korčuľuje a je častejšie pri puku. Maximálna výkonnosť je už len otázkou času. Vidieť, že pozná svoje telo a dokáže sa pripraviť," chválil Quenneville.

Michal Handzuš potvrdzuje aj v Chicagu svoju povesť. Po letných operáciách mu chce kouč ešte dopriať trocha času na prípravu a oddych, preto ho vynechal aj zo zostavy na sobotňajší duel.

"Je veľmi užitočný. Môže nastúpiť na ľad vo všetkých herných situáciách. Je veľkým profesionálom a skvele zapadol do mužstva. Vždy, keď uvažujete o druhom centrovi tímu, jeho meno v týchto debatách nemôže chýbať," doplnil pre Daily Herald Quenneville.

Súvisiace články