Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Hossa je lídrom NHL v počte odobratých pukov

(Autor: TASR/AP)
SITA|26. dec 2013 o 11:53

Slovensko má v prvej päťke štatistiky odobratých pukov okrem Mariána Hossu aj Andreja Sekeru.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Marián Hossa je najlepším hráčom v celej NHL v počte odobratých pukov z hokejok súperov.

Krídelníkovi Chicaga sa podarilo vziať súperom puk už 47-krát, čo je o tri viac ako má druhý v tejto štatistike Pavel Daciuk z Detroitu.

Na treťom mieste je Eric Staal z Caroliny so 42 odobratými pukmi. Medzi najlepších v tejto činnosti patrí v tejto sezóne aj Andrej Sekera z Caroliny, ktorý je na 5. mieste (39).

"Rovnako tak ako strieľam góly, rád aj odoberám súperom puky," vysvetlil Hossa, ktorý bol v minulej sezóne v tejto činnosti tretí v lige so 48 získanými pukmi napriek tomu, že odohral len 40 zápasov. Viac mali len Pavel Daciuk a Jonathan Toews (obaja po 56).

Trenčan využíva svoje rýchle ruky a šikovnú hru s hokejkou, vie výborne čítať hru. "Treba len sledovať dianie na ľade, snažiť sa byť na správnom mieste a prečítať prihrávku ešte predtým, ako k nej príde. Snažím sa byť o krok pred súperom, takže sa môžem pokúsiť získať od neho puk. Dobré korčuľovanie vám dá náskok a vy môžete zobrať súperovi puk aj zozadu. Snažím sa robiť podobné veci," povedal pre ESPN Hossa.

Slovenského krídelníka si v NHL cenia pre jeho schopnosti hrať na oboch koncoch klziska. Tréner Joel Quenneville mu dáva aj defenzívne úlohy.

Od Hossu sa učia aj jeho spoluhráči, Patrick Kane a Brandon Saad sa zaradili v tejto činnosti k najlepším v lige. "Myslím, že má skvele inštinkty, výbornú prácu s hokejkou a dobre využíva svoje predpoklady," chválil svojho zverenca Joel Quenneville. Informácie zverejnil web ESPN.

Poradie najlepších hráčov podľa počtu odobratých pukov (zdroj: nhl.com):

1. Marián Hossa (Chicago) 47,

2. Pavel Daciuk (Detroit) 44,

3. Eric Staal (Carolina) 42,

4. Dustin Byfuglien (Winnipeg) 41,

5. Andrej Sekera (Carolina) 39,

6. John Tavares (New York Islanders) 39

Súvisiace články