Hossa dvoma gólmi ovládol zápas prvých tímov NHL, séria Anaheimu sa skončila

Marián Hossa a Daniel Winnik z Anaheimu.
Marián Hossa a Daniel Winnik z Anaheimu. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. jan 2014 o 08:38

Vedeli sme, že budeme čeliť najrozbehnutejšiemu tímu v súťaži. Majú najlepšiu formáciu v lige, povedal Hossa.

NEW YORK. Slovenský útočník Marián Hossa sa podieľal dvoma gólmi na domácom víťazstve Chicaga 4:2 nad Anaheimom, vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Najprv v 11. minúte v oslabení otvoril skóre a potom osem sekúnd pred koncom skóroval do prázdnej bránky pri power-play hostí. V tejto sezóne NHL má bilanciu 19+22, nastúpil v 45 dueloch.

Séria úspechov Anaheimu sa skončila na hodnote osem. "Vedeli sme, že budeme čeliť najrozbehnutejšiemu tímu v súťaži. Myslím si, že sme odviedli excelentnú prácu," cituje web NHL Hossu, ktorému patrilo až 8 z 35 streleckých pokusov Chicaga.

V domácom drese odohral takmer 11 minút aj slovenský útočník Michal Handzuš, ktorý si do zápasových štatistík pripísal jeden plusový bod.

Anaheim stále vedie Západnú konferenciu so 77 bodmi práve pred Chicagom (73). "Myslím si, že to bol skvelý zápas, mal atmosféru play off. Na konci to bolo celkom tesné," povedal brankár Corey Crawford, ktorý chytil 19 striel súpera.

V ďalšom piatkovom stretnutí si Columbus pred vlastnými fanúšikmi poradil s Washingtonom presvedčivo 5:1 a pripísal si piate víťazstvo za sebou.

"Darili sa nám presilovky a výborne zachytal brankár Bobrovskij. Taktiež sme dobre zvládli oslabenia. Keď ste lepší v špeciálnych formáciách, máte väčšiu šancu vyhrať zápas," uviedol strelec dvoch gólov Columbusu Cam Atkinson.

NHL - piatok:

Chicago - Anaheim 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly a asistencie: 11. Marián Hossa (Toews, Hjalmarsson), 18. Versteeg, 51. Bickell (Seabrook), 60. Marián Hossa (Krüger, Hjalmarsson) - 54. Getzlaf (Perry), 55. Pamieri (Fowler)

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:42 min, 2 góly, 8 striel na bránku, 1 plusový bod, 2 zblokované strely, 1. hviezda zápasu, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 10:57 min, 1 plusový bod, 6 úspešných vhadzovaní z 10 (úspešnosť 60%)

Columbus - Washington 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

13. Wisniewski (J. Johnson, Johansen), 20. Atkinson (Calvert, Dubinsky), 22. Johansen (Umberger), 42. Letestu (Horton, J. Johnson), 45. Atkinson (R. Murray, Nikitin) - 29. Carlson (Erat, Brouwer)

156. Andrej Sekera (Carolina) 44 7 17 24

(Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.)

Najlepší strelci: 1. Alexander Ovečkin (Washington) 34 gólov, 2. Corey Perry (Anaheim) 27, 3. Sidney Crosby (Pittsburgh) a Patrick Sharp (Chicago) po 25, 5. Ryan Getzlaf (Anaheim), Chris Kunitz (Pittsburgh) a Alexander Steen (St. Louis) po 24, 8. Patrick Kane (Chicago) 23, 9. Phil Kessel (Toronto) a Joe Pavelski (San Jose) po 22.

12. Martin Marinčin (Edmonton) 12 0 0 0 +1 6 8

(Za menom a klubom nasledujú odohrané zápasy, góly, asistencie, body, plus/mínus body, strely na bránku a trestné minúty.)

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 31 19 7 3 672 65 2,29 91,2 % 3

Peter Budaj (Montreal) 11 5 4 1 264 23 2,14 92,0 % 1

(Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, víťazstvá, prehry v riadnom hracom čase, prehry po predĺžení, úspešné zákroky, inkasované góly, priemer gólov na zápas, úspešnosť zákrokov a počet shutoutov.

Domov»Hokej»NHL»Hossa dvoma gólmi ovládol zápas prvých tímov NHL, séria Anaheimu sa skončila