Ružičkov najproduktívnejší zápas v NHL, Boston vyrovnal rekord

Adam Ružička strelil proti Floride dva góly a na ďalší prihral.
Adam Ružička strelil proti Floride dva góly a na ďalší prihral. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|19. nov 2022 o 22:22 (aktualizované 20. nov 2022 o 07:15)

Juraj Slafkovský odohral menej ako desať minút.

NEW YORK. V zámorí sa odohralo 15 zápasov NHL.

Úspešné obdobie zažíva Adam Ružička. V zápase Calgary proti Floride dvakrát skóroval, pridal asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu.

Bol to jeho najproduktívnejší zápas v NHL, odohral v ňom 16 minút a 28 sekúnd. Po siedmich zápasoch má na konte štyri góly a rovnaký počet asistencií.

“Potrebujeme, aby skóroval a pomáhal na oboch stranách klziska. Odviedol výbornú prácu. Celý prvý útok (Ružička, Lindholm, Tyler Toffoli) hral perfektne,” povedal pre nhl.com tréner “plameňov” Darryl Sutter.

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom natiahli víťaznú sériu v NHL na dvanásť zápasov.

V sobotňajšom dueli triumfovali na ľade Ottawy Senators 5:1. Tatar absolvoval 13 minút a 18 sekúnd a zblokoval jednu strelu.

Martin Fehérváry odohral v zápase Washingtonu proti Coloradu 22 minút a dve sekundy a bol druhým najvyťaženejším hráčom Capitals.

Viac času ako on strávil na ľade len obranca John Carlson. Fehérváry pri prehre 0:4 zapísal jednu strelu na bránu, "hit" a dve zblokované strely.

Juraj Slafkovský nastúpil v zápase proti Philadelphii opäť vo štvrtom útoku. Nebodoval a raz vystrelil na bránu, odohral 9 minút a 26 sekúnd.

Jeho Montreal vyhral zápas 5:4 po nájazdoch. Pritom ešte v úplnom závere základnej hracej časti prehrávali 3:4. Nakoniec sa im ale podarilo vyrovnať zásluhou Colea Caufielda v hre bez brankára tri sekundy pred koncom.

Pavol Regenda odohral za Anaheim necelých 12 minút bez bodu. Ducks podľahli St. Louis 2:6 a stále platí, že v tejto sezóne nemajú výhru po riadnej hracej dobe.

Za Tampu Bay po zranení opäť nastúpil Erik Černák. V zápase proti Nashvillu raz vystrelil na bránu a pripísal si tri hity, odohral 21 minút a 58 sekúnd.

Bruins vyrovnali rekord NHL

Hráči Bostonu Bruins zdolali v domácej TD Garden Chicago Blackhawks 6:1. Bola to pre nich už jedenásta výhra na domácom ľade v tejto sezóne, doma prehru doposiaľ nepoznajú.

Jedenásť výhier v rade na domácom ľade od začiatku sezóny je rekord NHL. "Medvede" ho zdieľajú s tímom Chicaga z roku 1963 a s Floridou, ktorá to dosiahla v roku 2021.

"Je to špeciálny tím. Máme v kádri hĺbku a myslím, že sa to ukazuje," hovoril kapitán Patrice Bergeron.

Boston je v NHL na prvom mieste. Na konte má 16 výhier a len dve prehry.

Huberdeau a Tkachuk proti bývalým tímom

Jonathan Huberdeau a Matthew Tkachuk nastúpili proti sebe prvýkrát od ich veľkej výmeny. Huberdeau na strane Calgary a Tkachuk ako hráč Floridy.

Obaja v zápase zanechali stopu. Tkachuk vyrovnával tečom na 4:4 a zápas poslal do predĺženia. V ňom gól nepadol a v samostatných nájazdoch sa presadil zase Huberdeau.

Tkachuka vychytal Markström a po premenenom nájazde Anderssona zvíťazilo Calgary. V zápase nastúpil aj Mackenzie Weegar, ktorý bol takisto súčasťou výmeny.

Huberdeau ešte pred zápasom komunikoval aj so svojim bývalým spoluhráčom Aleksandrom Barkovom. Na konci rozkorčuľovania si prihrávali puk.

"Bolo to trošku emocionálne," hovoril Barkov. "Bolo to ťažké, keď som sa v lete dozvedel, že títo dvaja chlapi (Huberdeau a Weegar) s nami už nebudú."

Buffalo Sabres podľahli Torontu 2:5 a prehrali ôsmy zápas v rade. Mitch Marner si v zápase pripísal dve asistencie a predĺžil svoju bodovú šnúru na 12 stretnutí.

Tyler Seguin si pri výhre Dallasu pripísal dve asistencie. Prvá z nich bola jeho 700. bod v NHL. V 843 zápasoch má 309 gólov a 392 asistencií.

Obranca Minnesoty Wild Alex Goligoski odohral v NHL zápas číslo 1000. Oslávil ho výborným spôsobom, v predĺžení strelil víťazný gól proti Caroline.

NHL - základná časť - 19. november:

Ottawa - New Jersey 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 38. Brassard (Brännström, Giroux) – 8. Haula (Zetterlund, Severson), 16. Bastian (Wood, M. McLeod), 23. J. Boqvist (Šarangovič, Siegenthaler), 40. Šarangovič (Hischier), 58. M. McLeod

Brankári: Forsberg 15/18, Talbot 16/17 - Schmid 25/26

/Tomáš Tatar (New Jersey) nebodoval, zaznamenal jeden hit a odohral 13 minút a 18 sekúnd/

Florida - Calgary 4:5 sn (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. White, 31. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 42. Luostarinen (Bennett, Forsling), 54. M. Tkachuk (Bennett, Montour) – 16. Ružička (Hanifin, Zadorov), 21. Zadorov (Ružička, E. Lindholm), 33. Ružička (E. Lindholm), 47. Coleman (Backlund), rozh. náj. Andersson

Brankári: Knight 31/35 - Markström 31/35

/Adam Ružička (Calgary) strelil dva góly a pripísal si aj asistenciu, dvakrát vystrelil na bránu, zaznamenal jeden hit a odohral 16 minút a 28 sekúnd/

Winnipeg - Pittsburgh 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 41. Zucker (Malkin, Petry), 59. Rust (Crosby), 60. Guentzel (Rust, Crosby)

Brankári: Hellebuyck 29/31 - Jarry 32/32

Toronto - Buffalo 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Tavares (Marner, Rielly), 18. Järnkrok (Engvall, Sandin), 19. Giordano (Marner, Kämpf), 35. Nylander (Tavares, Matthews), 51. Nylander (Tavares) – 31. Tuch (Cozens, Dahlin), 56. Mittelstadt (V. Olofsson, Power)

Brankári: Murray 32/34 - Luukkonen 18/23

Boston - Chicago 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 5. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 25. Bergeron (McAvoy, Marchand), 39. DeBrusk (Marchand, McAvoy), 40. Krejčí (Greer, McAvoy), 52. Pastrňák (N. Foligno, Nosek), 58. Hall (Grzelcyk, McAvoy) – 31. J. Toews (Domi, Kurashev)

Brankári: Swayman 17/18 - Mrázek 37/43

Washington - Colorado 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 20. Makar (MacKinnon, Lehkonen), 34. MacKinnon (Manson, Newhook), 49. Cogliano (MacDonald, Compher), 57. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon)

Brankári: Kuemper 25/29 - Georgijev 32/32

/Martin Feherváry (Washington) v zápase nebodoval, zaznemenal jeden hit, jednu strelu na bránu a dva bloky, odohral 22 minút a dve sekundy/

Columbus - Detroit 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Góly: 21. Bemström (Jenner, J. Gaudreau) – 10. Larkin (Perron, Seider), 27. Hronek, 31. Chiarot (Raymond, Copp), 38. Hronek (Larkin, Seider), 46. Kubalík (Seider, Larkin), 50. Bertuzzi (Copp, Raymond)

Brankári: Korpisalo 31/37 - Husso 27/28

Montreal - Philadelphia 5:4 sn (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Dvorak (Gallagher, Xhekaj), 18. Caufield (Dach, Hoffman), 32. Matheson (Suzuki, Caufield), 60. Caufield (Suzuki, Monahan), rozh. náj. Suzuki – 1. Sanheim (Laughton, MacEwen), 3. Tippett (Sanheim, Farabee), 36. Tippett, 49. Hayes (Seeler, MacEwen)

Brankári: Allen 25/29 - Hart 28/32

/Juraj Slafkovský (Montreal) nebodoval, pripísal si strelu na bránu a dva bloky, odohral 9 minút a 26 sekúnd/

Dallas - New York Islanders 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Góly: 27. Faksa (Seguin, Ja. Benn), 35. Marchment (Ja. Benn, C. Miller), 49. Ja. Benn (Marchment, Seguin), 57. J. Robertson (Pavelski), 60. Hakanpää – 22. Barzal (Romanov, Wahlstrom), 35. Barzal (Nelson, Lee)

Brankári: Oettinger 27/29 - Varlamov 30/34

Minnesota - Carolina 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 58. Steel (Spurgeon, Kaprizov), 62. Goligoski (Steel, F. Gaudreau) – 14. Aho (Nečas, Noesen)

Brankári: Gustavsson 20/21 - Kočetkov 19/21

Nashville - Tampa Bay 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 2. F. Forsberg (Ekholm, Pärssinen), 46. Niederreiter – 25. Kučerov (Point, Sergačov), 57. Killorn (Cole, Kučerov), 63. Stamkos (Kučerov)

Brankári: Saros 36/39 - Vasilevskij 30/32

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, raz vystrelil na bránu, pripísal si tri hity a zblokoval jednu strelu, odohral 21 minút a 58 sekúnd/

St. Louis - Anaheim 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 13. Acciari (Faulk, B. Schenn), 17. Bučnevič (Thomas), 22. Bučnevič (Thomas, Kyrou), 25. B. Schenn (Bučnevič), 29. Krug (Kyrou, Bučnevič), 56. Thomas (Kyrou, Bučnevič) – 27. Fowler (Henrique), 49. Henrique (Fowler, McTavish)

Brankári: Binnington 30/32 - Gibson 24/29, Stolarz 4/5

/Pavol Regenda (Anaheim) nebodoval, raz vystrelil na bránu a odohral 11 minút a 59 sekúnd/

Edmonton - Vegas 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Foegele (Nugent-Hopkins, Murray), 19. Foegele (Nugent-Hopkins, Murray), 30. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Nugent-Hopkins), 62. McDavid (Nurse, Draisaitl) – 4. Kolesar (Theodore, Howden), 36. Ma. Stone (t.s.), 49. Ma. Stone (Theodore, Eichel)

Brankári: Skinner 31/34 - Hill 19/23

Seattle - Los Angeles 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. McCann (Beniers, Eberle), 41. Sprong (Schultz, Beniers), 63. Eberle (Schultz) - 39. Danault (Arvidsson), 41. Moore (Danault, Roy)

Brankári: Jones 27/29 - Petersen 26/29

San Jose - New York Rangers 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 60. Couture (Hertl, Meier) - 54. Gauthier (Trouba, K. Miller), 59. Fox (Zibanejad, Vesey)

Brankári: Reimer 41/43 - Šestorkin 22/23