Adam Ružička a Cale Makar.
Adam Ružička a Cale Makar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. nov 2023 o 06:30

Tomáš Tatar zaznamenal asistenciu.

NEW YORK. Najproduktívnejší slovenský hokejista doterajšieho priebehu základnej časti NHL si rozšíril osobné štatistiky. Tomáš Tatar bodoval v zápase Colorada proti Tampe Bay.

Avalanche vyhrali 4:1. Najstarší Slovák v lige asistoval pri víťaznom góle Ryana Johansena v čase 21:48.

Mal obrovskú šancu prelomiť smolu a streliť svoj prvý gól v sezóne. Zaskvel sa proti nemu Vasilevskij, ktorý už pri následnej dorážke zostal bez šance.

Tatar strávil na ľade 11 minút a 32 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, strelu na bránku a dva bloky.

Proti nemu nastúpil obranca Erik Černák. Odohral 20 minút a 44 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky a dva bloky.

Na zápas medzi Calgary a Vegas nebudú v najlepšom z individuálneho hľadiska spomínať slovenskí spoluhráči z tímu Flames.

Pri výhre 2:1 po predĺžení totiž presedeli tretiu tretinu na striedačke. Kouč Ryan Huska stiahol hru na tri päťky a mimo hru zostali Martin Pospíšil, Adam Ružička a Connor Zary.

To zapríčinilo, že boli najmenej vyťažovanými hráčmi "plameňov". Pospíšil odohral 10 minút a 27 sekúnd zaznamenal bodyček, Ružička strávil na ľade iba 6 minút a 54 sekúnd.

Vydarený návrat do akcie zažil Martin Fehérváry. Pri prehre Washingtonu 1:2 na ľade San Jose odohral 15 minút a 8 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusku, dve trestné minúty, strelu na bránku a dva bodyčeky.

Columbus - Boston 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 16. Voronkov (Činachov), 26. Provorov (Jiříček, Sillinger), 37. Činachov, 45. Marčenko (Jenner, Laine), 54. Danforth (Kuraly, Jenner) – 49. Poitras (McAvoy, Heinen), 58. Beecher (Shattenkirk, Frederic)

Brankári: Martin 31/33 - Swayman 17/19, Ullmark 18/20

NY Rangers - Buffalo 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 49. Zibanejad (E. Gustafsson, Panarin) – 12. Peterka (V. Olofsson, Power), 40. Tuch (Mittelstadt, Dahlin), 56. Tuch (Mittelstadt, Power), 59. Mittelstadt (J. Skinner), 60. Okposo (Jokiharju, V. Olofsson)

Brankári: Šesťorkin 34/38 - Luukkonen 25/26

Ottawa - Florida 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 26. Reinhart (Bennett, Barkov), 28. Bennett (Barkov, Montour), 52. Verhaeghe (Kulikov), 57. Luostarinen

Brankári: Korpisalo 33/38 - Bobrovskij 20/20

Colorado - Tampa Bay 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 8. R. Johansen, 22. R. Johansen (Tatar, Makar), 24. Makar (Kiviranta, MacKinnon), 57. Ničuškin (MacKinnon) – 40. Cirelli (Hedman, Kučerov)

Brankári: Georgijev 37/38 - Vasilevskij 20/23

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 11 minút a 32 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, strelu na bránku a dva bloky/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 44 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky a dva bloky/

Calgary - Vegas 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 43. Greer (Kadri, Zary), 65. Weegar – 14. W. Karlsson (Amadio, B. Hutton)

Brankári: Vladař 26/27 - Hill 32/34

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 10 minút a 27 sekúnd, zaznamenal bodyček/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 6 minút a 54 sekúnd/

San Jose - Washington 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 11. Zetterlund (Ochoťuk, Granlund), 53. Kunin (Bailey, Emberson) – 37. Kuzněcov (T. van Riemsdyk, Fehérváry)

Brankári: Blackwood 33/34 - Kuemper 21/23

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 15 minút a 8 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusku, dve trestné minúty, strelu na bránku a dva bodyčeky/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Ružička a Pospíšil v nemilosti. Tréner ich v tretej tretine nechal na striedačke