Slovenský obranca Šimon Nemec (vpravo) sa teší so svojimi spoluhráčmi.
Slovenský obranca Šimon Nemec (vpravo) sa teší so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|23. jan 2024 o 06:30 (aktualizované 23. jan 2024 o 09:35)

V noci z pondelka na utorok sa v NHL hralo šesť zápasov.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec zohral dôležitú rolu pri výhre New Jersey na domácom ľade nad Vegas 6:5 po predĺžení.

Mladík dvakrát bodoval. Najprv asistoval v čase 21:36, keď skóroval kanadský útočník Tyler Toffoli a započal svoju jazdu za hetrikom.

Druhý bod si pripísal v 50. minúte. Curtis Lazar dorazil puk do bránky potom, čo sa po Nemcovej strele odrazil od zadného mantinelu. Vyrovnal tým priebežné skóre na 5:5 a poslal duel do predĺženia.

V tom rozhodol Toffoli. Pre "diablov" bol hrdinom dňa. Ako povedal tréner Lindy Ruff, pred predĺžením ho poslal na ľad, aby rozhodol a on jeho pokyn splnil.

Nemec ako jediný Slovák v akcii odohral 21 minút a 40 sekúnd. Zaznamenal strelu na bránku, bodyček a dva bloky.

V bodovaní Slovákov sa posunul pred Martina Pospíšila na tretie miesto a čochvíľa môže ohroziť aj Tomáša Tatara, na ktorého stráca štyri body, či lídra Juraja Slafkovského. Nemec zbiera na začiatku kariéry pol bodu na zápas.

+14

Boston potvrdil formu proti Winnipegu a bol to už pre neho piaty triumf v rade. Charlie Coyle prispel gólom a asistenciou, Jake DeBrusk skóroval v treťom stretnutí za sebou a Jeremy Swayman predviedol 20 zákrokov.

Bruins bodovali v deviatom zápase za sebou. Jets prvýkrát od 2. novembra (34 duelov) inkasovali v zápase viac ako tri góly.

"Nepremenili sme viacero šancí a súper nás potom zatlačil, majú naozaj dobrý tím. Preto som veľmi rád, že sme boli trpezliví," povedal Jim Montgomery, tréner Bostonu.

Vancouver potvrdil pozíciu lídra celej súťaže a zdolal Chicago 2:0. Za Canucks sa presadili Pius Suter a kapitán Quinn Hughes.

Dve asistencie mal Andrej Kuzmenko. Brankár Thatcher Demko zneškodnil 31 striel súpera a dosiahol piate čisté konto v sezóne a ôsme v profilige.

Florida ukončila sériu štyroch prehier víťazstvom 4:1 nad Nashvillom.

Gólovo sa presadil Sam Reinhart, Carter Verhaeghe zaznamenal gól a asistenciu a Sam Bennett mal tri asistencie. Brankár "panterov" Anthony Stolarz predviedol 26 úspešných zákrokov.

"Bol to pre nás veľký zápas. Potrebovali sme vyhrať. Nechýbala nám dobrá energia na striedačke, naozaj som spokojný. Urobili sme niekoľko chýb, ale potom sme ich napravili naozaj dobrým úsilím," povedal tréner hostí Paul Maurice.

NHL - základná časť - 23. január:

Boston - Winnipeg 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Lauko (Frederic, Geekie), 19. Coyle (H. Lindholm, Carlo), 55. DeBrusk (Geekie), 60. Marchand (Coyle, Pastrňák) – 5. Namestnikov (DeMelo, Ehlers)

Brankári: Swayman 20/21 - Hellebuyck 17/20

New Jersey - Vegas 6:5 pp (2:1, 2:4, 1:0 - 1:0)

Góly: 16. Hischier (Meier, Bratt), 20. Lazar (Haula, Bastian), 22. Toffoli (Nemec, Bahl), 40. Toffoli (Mercer), 50. Lazar (Nemec, Bastian), 63. Toffoli (L. Hughes) – 7. Dorofejev (Stephenson, Stone), 28. Marchessault (N. Roy, Korczak), 30. Marchessault (Barbašev, N. Roy), 31. Stephenson (Stone, Martinez), 40. N. Roy (Marchessault)

Brankári: Vaněček 27/32 - Thompson 32/38

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 21 minút a 40 sekúnd, zaznamenal dve asistencie, strelu na bránku, bodyček a dva bloky/

Nashville - Florida 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 33. Lauzon (Sissons) – 32. Reinhart (Bennett), 42. Verhaeghe (Bennett), 59. Montour (M. Tkachuk, Bennett), 60. M. Tkachuk (Verhaeghe)

Brankári: Saros 34/36 - Stolarz 26/27

Arizona - Pittsburgh 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 3. Zucker (L. Cooley, J. Brown), 32. Välimäki (Keller, Maccelli), 39. Kerfoot (Zucker), 45. Crouse, 48. Bjugstad (O'Brien, McBain) – 25. Eller (P. Joseph), 37. Crosby (E. Karlsson)

Brankári: Ingram 25/27 - Jarry 22/26

Vancouver - Chicago 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 2. P. Suter (Kuzmenko, Juulsen), 7. Q. Hughes (Michejev, Kuzmenko)

Brankári: Demko 31/31 - Mrázek 27/29

Los Angeles - San Jose 3:4 sn (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 38. Moore (Fiala), 42. Byfield (Kempe, Spence), 59. Doughty (Fiala, Byfield) – 28. Zetterlund (Hoffman, Hertl), 30. Eklund (Sturm, Rutta), 47. Bailey (Carpenter), rozh. náj. Couture

Brankári: Rittich 27/30 - Kähkönen 43/46

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Famózny Nemec. Body zbieral aj proti víťazovi Stanleyho pohára