Tomáš Tatar oslavuje gól.
Tomáš Tatar oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. jan 2024 o 06:55

Fehérváry nastúpil s novým obranným kolegom.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil v zápase Seattlu a Chicaga svoj piaty a šiesty gól v sezóne.

V 45. minúte zvyšoval na 5:2. Potrestal nevyužitú šancu súpera. Donato totiž nevyzrel na brankára Daccorda a to otvorilo šancu na protiútok. Tatar si skvelo nakorčuľoval za obranu a Söderbloma prekonal rýchlou a presne umiestnenou strelou.

Netrvalo dlho a skóroval opäť. Na 6:2 zvýšil v čase 56:22, keď bol na konci akcie, ktorú sám vypracoval.

Dva góly v jednom stretnutí strelil v sezóne 2023/24 po prvýkrát. Naposledy sa mu to podarilo pred zhruba deviatimi mesiacmi 12. apríla 2023.

Za výkon v tomto zápase si Slovák vyslúžil hodnosť druhej hviezdy. Prsty mal aj v otváracom góle, keď forčekingom vybojoval puk pri rozohrávke súpera.

Na ľade strávil 15 minút a 42 sekúnd. Pripísal si až štyri plusové body a mal stopercentnú streleckú úspešnosť. V bodovaní sa dotiahol na Juraja Slafkovského.

Martin Fehérváry odohral pri prehre Washingtonu 2:6 na ľade Colorada 15 minút a 28 sekúnd, zaznamenal mínusku, tri strely a blok.

Hral s novou posilou Ethanom Bearom. Presunuli ho do druhej obrannej dvojice.

Defenzíva tímu z hlavného mesta USA nevyzrela na Nathana MacKinnona. Strelil štyri góly, a to už po druhý raz v ročníku. Svoju bodovú šnúru natiahol už na 24 domácich zápasov.

Okrem toho zaznamenal druhý prirodzený hetrik, teda strelil tri góly bez prerušenia iným gólom, v histórii Avalanche. Jeho góly delilo 6 a pol minúty.

Históriu napísal aj Cale Makar. Strelil 76. gól za Colorado, čím sa stal najlepším strelcom-obrancom v klubových dejinách.

Florida - Arizona 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Góly: 2. M. Tkachuk (Verhaeghe, Forsling), 9. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 10. Bennett (Verhaeghe, Forsling), 25. M. Tkachuk (Lundell, Verhaeghe), 39. Lundell (Reinhart, Luostarinen), 43. Gadjovich (Stenlund) – 44. Guenther (Schmaltz, Keller), 57. L. Cooley (Guenther, Maccelli)

Brankári: Bobrovskij 31/33 - Vejmelka 37/43

Toronto - Winnipeg 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 65. Matthews (Rielly, N. Robertson)

Brankári: Samsonov 32/32 - Brossoit 29/30

Boston - Carolina 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 42. Marchand (Frederic, H. Lindholm), 48. Marchand (Coyle, Frederic) – 19. Nečas (Skjei, Drury), 32. Teräväinen (Jarvis, S. Aho II), 58. Martinook (Teräväinen, S. Aho II)

Brankári: Ullmark 30/33 - Martin 26/28

Colorado - Washington 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Góly: 20. Makar (Cogliano), 23. MacKinnon (Rantanen, Makar), 27. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. MacKinnon (Rantanen), 51. Rantanen (Drouin, MacKinnon), 57. MacKinnon (Rantanen, Colton) – 48. D. Strome (Pacioretty, Ovečkin), 58. D. Strome (Wilson, Bear)

Brankári: Georgijev 23/25 - Lindgren 27/33

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 15 minút a 28 sekúnd, zaznamenal mínusku, tri strely a blok/

Seattle - Chicago 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 5. McCann (Eberle, Schultz), 8. Schwartz (Burakovsky, Dunn), 21. Wennberg, 38. B. Tanev (Dumoulin, Kartye), 45. Tatar (Eberle, Schultz), 57. Tatar (Borgen) – 18. Joe. Anderson (S. Jones, Dickinson), 41. N. Foligno (Kurashev, S. Jones)

Brankári: Daccord 34/36 - Söderblom 23/29

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 15 minút a 42 sekúnd, strelil dva góly z dvoch striel a pripísal si štyri plusky, stal sa druhou hviezdou duelu/

Vancouver - St. Louis 3:4pp (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)

Góly: 41. P. Suter (Boeser, Q. Hughes), 46. P. Suter (Boeser), 60. P. Suter (J. Miller, Q. Hughes) – 14. Neighbours (Thomas), 15. Bučnevič (Neighbours, Thomas), 42. Toropčenko (Hayes, N. Walker), 62. B. Schenn (Leddy)

Brankári: DeSmith 14/18 - Hofer 29/32

Los Angeles - Buffalo 3:5 (3:1, 0:2, 0:2)

Góly: 3. Kopitar (Kempe, M. Roy), 6. Kempe (Doughty, Byfield), 10. Dubois (Laferriere, B. Clarke) – 6. Peterka (Cozens), 29. Peterka (Quinn), 31. Quinn (Mittelstadt, Ry. Johnson), 46. Tuch (Robinson, Krebs), 49. Cozens (Peterka, Quinn)

Brankári: Talbot 33/38 - Levi 37/40