Martin Fehérváry v zápase proti Pittsburghu.
Martin Fehérváry v zápase proti Pittsburghu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. jan 2024 o 06:43 (aktualizované 3. jan 2024 o 07:31)

Juraj Slafkovský odohral veľmi dobrý zápas.

NEW YORK. Martin Fehérváry sa po vynechanom zápase kvôli zraneniu vrátil do zostavy Washingtonu a proti Pittsburghu strelil gól.

Slovenský obranca si zobral puk, dostal sa do dobrej pozície a odvážne vystrelil. V 14. minúte zvyšoval už na tri nula a vyhnal z brány brankára Tristana Jarryho. Bol to jeho druhý presný zásah v sezóne.

Fehérváry si okrem gólu pripísal šesť hitov a jednu strelu, odohral 22 minút a 35 sekúnd a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápas. Jeho Washington vyhral 4:3.

Juraj Slafkovský opäť asistoval. V prvej tretine získal puk a presne našiel kapitána Suzukiho, ktorý sa z prvej nemýlil. Bola to jeho desiata gólová prihrávka v sezóne.

Slovenský útočník ako obvykle nastúpil v prvom útoku, zapísal si aj plusový bod, dva hity a jednu strelu na bránu. Pri výhre Montrealu nad Dallasom 4:3 na ľade strávil 19 minút a 14 sekúnd.

Odohral výborný zápas. Bol pri troch góloch Canadiens a aj keď bod získal len pri jednom, podiel mal na všetkých.

Pri treťom góle obral súpera o puk a spoluhráč Harris išiel do šance, z ktorej skóroval. Pri víťaznom štvrtom zásahu zase počas presilovky udržal puk v pásme, poslal ho na kapitána Suzukiho, čo viedlo ku krásnej spolupráci s Monahanom a Caufieldom a ku gólu.

Martin Pospíšil a Adam Ružička boli pri výhre Calgary na ľade Minnesoty 3:1. Ani jeden z nich nebodoval. Pospíšil si pripísal tri hity, na ľade bol bez jednej sekundy deväť minút, Ružička odohral 8 minút a 12 sekúnd.

Erik Černák nebol pri prehre Tampy Bay vo Winnipegu 2:4 kvôli zraneniu.

McDavid dosiahol skvelý míľnik

Hviezdny Connor McDavid režíroval výhru Edmontonu nad Philadelphiou piatimi bodmi. Jeho celok vyhral 5:2 a on bol pri všetkom dôležitom. Strelil gól a na zvyšné štyri asistoval.

Dosiahol tak na 900 bodov počas svojej kariéry. Podarilo sa mu to ako piatemu najrýchlejšiemu hráčovi v histórii ligy, potreboval na to len 602 zápasov.

Aj jeho 900. bod bol špeciálny, krásnou prihrávkou našiel Zacha Hymana.

"Bolo pozoruhodné, čo robil, ale mňa to nikdy neprekvapuje," povedal o Kanaďanovi tréner Kris Knoblauch. "Už som za tou fázou, že ma od neho niečo prekvapí, pretože už toho dokázal veľmi veľa."

Rýchlejší ako McDavid boli len Gretzky, Lemieux, Bossy a Šťastný. Slovenský rodák na to potreboval 599 stretnutí.

Kapitán Edmontonu Connor McDavid sa vďaka piatim nočným bodom vyšvihol už na 903 bodov. Počas kariéry strelil 317 gólov a zaknihoval 586 asistencií.

MacKinnon je doma produktívny

Útočník Colorada Nathan MacKinnon predĺžil svoju sériu zápasov s bodom na domácej pôde už na 20. V nočnom stretnutí proti New Yorku Islanders (5:4pp) sa blysol troma bodmi vrátane víťazného gólu v predĺžení.

Kanaďan v Ball aréne bodoval od začiatku sezóny. Tak dlhú domácu šnúru dosiahol ako prvý hráč za posledných 35 rokov. Naposledy to dokázal Wayne Gretzky v sezóne 1988/89.

Vyrovnať jeho rekord bude ťažké, slávna 99-tka bodovala v drese Los Angeles vo všetkých 40 domácich zápasoch toho ročníka.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby v zápase proti Washingtonu strelil gól a pridal asistenciu, čím dosiahol 1540 bodov v kariére. V historickom bodovaní NHL sa tak dostal na dvanáste miesto pred Joea Thorntona.

Toronto po troch prehrách bodovalo naplno na ľade Los Angeles. Na ich výhre 3:0 mal veľkú zásluhu brankár Martin Jones, ktorý chytil všetkých 31 striel.

NHL - základná časť - 3. január:

Columbus - Boston 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 25. K. Johnson (Provorov, Voronkov) – 23. Shattenkirk (Grzelcyk, Coyle), 34. J. van Riemsdyk (DeBrusk, H. Lindholm), 48. Heinen (J. van Riemsdyk), 56. Frederic (J. van Riemsdyk)

NY Rangers - Carolina 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Góly: 25. Kreider (Trouba, Panarin) – 2. Drury (Noesen, Skjei), 20. Svečnikov (S. Aho II, Burns), 27. Martinook (J. Staal), 42. Chatfield (Drury, Nečas), 43. Svečnikov (Skjei), 56. Bunting (Lemieux, Skjei)

Pittsburgh - Washington 3:4 (1:4, 2:0, 0:0)

Góly: 20. Rakell (E. Karlsson), 30. Crosby (Guentzel, Malkin), 39. Guentzel (Crosby, Rakell) – 1. Wilson (Sandin, Bear), 12. Malenstyn (Dowd), 14. Fehérváry (D. Strome, Lapierre), 20. Ovečkin (Sandin, Mantha)

/Martin Fehérváry (Washington) strelil gól, pripísal si šesť hitov a jednu strelu, odohral 22:35 min./

Dallas - Montreal 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Góly: 1. Benn (W. Johnston), 57. W. Johnston (Dadonov, Marchment), 58. J. Robertson (Duchene, Marchment) – 5. Suzuki (Slafkovský, Harris), 10. Guhle (Kovacevic, Pezzetta), 27. Harris, 47. Caufield (Monahan, Suzuki)

/Juraj Slafkovský (Montreal) si pripísal asistenciu, plusový bod, dva hity a jednu strelu na bránu. Odohral 19 minút a 14 sekúnd/

Minnesota - Calgary 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 30. Maroon (Petan, Rossi) – 12. Mangiapane (R. Andersson, Weegar), 20. Huberdeau (E. Lindholm, Šarangovič), 60. Coleman (Backlund, Weegar)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, pripísal si tri hity, na ľade strávil 8:59 min./

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, odohral 8 minút a 12 sekúnd/

Nashville - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 6. Nyquist (Josi, O'Reilly), 56. O'Reilly (F. Forsberg, Nyquist), 60. Evangelista (L. Schenn)

Winnipeg - Tampa 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 25. Pionk (Dillon, M. Barron), 30. Iafallo (Perfetti, Namestnikov), 56. Ehlers (Namestnikov), 58. M. Barron (Toninato, Namestnikov) – 7. Stamkos (Hedman, Kučerov), 60. Kučerov (Hedman, Point)

/Erik Černák (Tampa Bay) v zápase kvôli zraneniu nenastúpil/

Arizona - Florida 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 44. Kerfoot (Crouse) – 11. Verhaeghe, 48. Reinhart (Barkov, Verhaeghe), 49. M. Tkachuk, 58. Forsling

Colorado - NY Islanders 5:4pp (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 7. Toews (L. O'Connor, Makar), 25. Ničuškin (Girard, Drouin), 29. Drouin (Rantanen, MacKinnon), 53. Ničuškin (MacKinnon, Makar), 61. MacKinnon (Makar, Rantanen) – 6. Engvall (Nelson), 20. Nelson (Dobson, Sorokin), 22. Holmström (Clutterbuck), 31. Romanov (Barzal)

Edmonton - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 16. McDavid (Nurse), 29. Hyman (McDavid, Draisaitl), 40. Nugent-Hopkins (McDavid, Hyman), 42. Draisaitl (McDavid, Ceci), 52. Nugent-Hopkins (McDavid, Hyman) – 32. Konecny (Farabee, Couturier), 37. M. Staal (Konecny, Farabee)

Vancouver - Ottawa 6:3 (5:0, 0:1, 1:2)

Góly: 3. Cole (Juulsen, Michejev), 13. P. Suter (Lafferty, T. Myers), 17. E. Pettersson, 17. J. Miller (Zadorov, Boeser), 18. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 58. P. Suter – 22. Giroux (B. Tkachuk, Sanderson), 41. Tarasenko (Giroux, Stützle), 58. Tarasenko (Stützle, Batherson)

Los Angeles - Toronto 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 26. W. Nylander (Bertuzzi, Tavares), 29. Järnkrok (Bertuzzi, Domi), 59. W. Nylander

San Jose - Detroit 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 17. Zetterlund (Granlund, Hoffman), 39. Bailey (Ferraro), 50. Barabanov (Addison, Emberson) – 7. Sprong (Raymond, Gostisbehere), 27. Compher (Määttä, Holl), 51. Perron (Sprong, Raymond), 59. Perron (Raymond), 60. Rasmussen

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Fehérváry sa po zranení vrátil gólovo. McDavid nazbieral päť bodov, má ich už 900