Martin Pospíšil v drese Calgary.
Martin Pospíšil v drese Calgary. (Autor: X / Calgary Flames)
Oh my Hockey, TASR|17. jan 2024 o 06:40 (aktualizované 17. jan 2024 o 10:25)

Bodoval aj Martin Fehérváry.

NEW YORK. V polovici tretej tretiny boli bližšie k dvom bodom v zápase hranom v Calgary Arizona Coyotes. Viedli tesne 2:1.

Musel sa teda nájsť niekto, kto vezme zodpovednosť na seba a dokáže zvrátiť črtajúcu sa prehru. Tým niekým sa stal Martin Pospíšil.

V 50. minúte pred červenou čiarou prijal prihrávku od Nazema Kadriho. Hoci pred ním stál obranca, rozhodol sa pridať. Rozkorčuľoval sa popri mantineli, prekorčuľoval súpera a jednou rukou poslal puk na druhú stranu bránky, aby naservíroval Kadrimu gólovú prihrávku.

Takto zaznamenal Martin Pospíšil svoj 11. bod v NHL. Kadri už pri oslave ukázal naňho, aby vyjadril, že má na góle maximálny podiel.

"Plamene" vďaka tejto akcii posunuli stretnutie do predĺženia. V tom rozhodol Šarangovič, a tak si na domácom ľade udržali plný bodový zisk.

Pospíšil pri výhre odohral 14 minút a 39 sekúnd. Okrem asistencie si pripísal strelecký pokus a dva bodyčeky.

Nastúpil aj jeho krajan Adam Ružička, ktorý sa vo štvrtom útoku do štatistík nezapísal. Na ľade strávil 9 minút a 19 sekúnd.

Asistoval aj Fehérváry

Svoj ôsmy bod v sezóne zaznamenal Martin Fehérváry, ktorý sa vďaka tomu dotiahol na aktuálne najproduktívnejšieho slovenského beka v súťaži Šimona Nemca.

Pri výhre Washingtonu 2:0 nad Anaheimom Ducks asistoval. Podieľal sa na gólovej poistke do prázdnej bránky, ktorú strelil Tom Wilson.

Ako súčasť prvého obranného páru odohral 21 minút a 57 sekúnd, zaknihoval plusku, dve strely na bránku a dva bloky.

Capitals sa ujali vedenia 38 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď sa puk odrazil k obrancovi Ethanovi Bearovi a ten prekonal Johna Gibsona.

Bear strelil prvý gól po roku, predtým naposledy skóroval 15. januára 2023 ešte v drese Vancouveru.

"Už som aj zabudol, aký je to pocit dať gól. Je určite pekné, že som sa toho bremena zbavil a teraz si to už môžem užívať," povedal pre nhl.com 26-ročný Bear, ktorý po letnej operácii ramena vynechal úvod sezóny a do súťažného kolotoča naskočil až v závere decembra.

Brankár Darcy Kuemper zneškodnil všetkých 24 striel súpera a zaznamenal prvé čisté konto v sezóne.

"Myslím si, že chytal excelentne a presne tak, ako sme potrebovali. V úvode sme v ofenzíve nenarábali s pukom na dostatočne vysokej úrovni, takže sme potrebovali od brankára, aby to vzadu zavrel. Dosiahol cenný shutout," uviedol tréner Washingtonu Spencer Carbery na adresu Kuempera. Ducks prehrali tretí zápas z uplynulých štyroch.

Tatar nastúpil v elitnom útoku

Seattle v zostave s útočníkom Tomášom Tatarom zaknihoval druhú prehru za sebou po prechádzajúcej deväťzápasovej víťaznej sérii. Kraken po neúspechu na ľade Pittsburghu (0:3) podľahol vonku aj New Yorku Rangers 2:5.

Tatar opäť figuroval v elitnom útoku svojho tímu, odohral 14:14 min, no do štatistík sa nezapísal.

Na 60-bodovú métu sa dostal v 43. zápase sezóny ruský útočník Artemij Panarin, ktorý asistenciou prispel k triumfu Rangers. Rýchlejšie v histórii organizácie nazbieral 60 bodov iba český útočník Jaromír Jágr v ročníku 2005/06 (za 39 stretnutí).

Dva góly Rangers strelil Blake Wheeler a skóroval aj Kaapo Kakko, ktorý dal prvý gól od 20. novembra.

Fínsky krídelník nastúpil len v druhom zápase po návrate po zranení v dolnej časti tela, pre ktoré predtým vynechal 21 stretnutí.

"Nikdy nechcete tak dlho pauzovať pre zranenie. Mal som aspoň čas popremýšľať o mojej hre. Teraz som späť a verím, že lepší ako predtým," vyhlásil Kakko.

Brankár "jazdcov" Igor Šesťorkin vykryl 29 striel, prekonali ho iba v presilovkách Jordan Eberle a Jared McCann, obaja zaznamenali aj po asistencii.

NHL - základná časť - 17. január:

NY Rangers - Seattle 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 9. Trocheck (Panarin, Fox), 12. E. Gustafsson, 33. Wheeler (Brodzinski, Schneider), 38. Kakko (Zibanejad, Kreider), 58. Wheeler (Zibanejad, Fox) – 11. Eberle (McCann, Bjorkstrand), 55. McCann (Eberle, Schultz)

Brankári: Šesťorkin 29/31 - Driedger 18/22

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 14 minút a 14 sekúnd, zaznamenal dve strely na bránku/

Ottawa - Colorado 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)

Góly: 10. Batherson (Giroux, Chabot), 22. Greig (Giroux, B. Tkachuk), 28. Greig (B. Tkachuk, Sanderson), 32. Sanderson (Giroux, B. Tkachuk) – 11. Rantanen (Makar, MacKinnon), 23. Polin (F. Olofsson, Malinski), 37. Rantanen (MacKinnon, Girard), 45. Wood (L. O'Connor, Toews), 49. Malinski (Girard, R. Johansen), 53. L. O'Connor (Wood, Girard), 56. Toews

Brankári: Sogaard 27/33 - Annunen 36/40

Washington - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 20. Bear (Oshie, Jensen), 60. Wilson (Fehérváry, Dowd)

Brankári: Kuemper 24/24 - Gibson 26/27

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 57 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, dve strely na bránku a dva bloky/

Dallas - Los Angeles 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 10. Hintz (J. Robertson, W. Johnston), 16. Dadonov (Cr. Smith, Lindell), 46. W. Johnston (Hintz, J. Robertson), 47. Pavelski (Harley, Dadonov), 50. Steel (Faksa) – 22. Doughty (Danault, Kempe)

Brankári: Oettinger 31/32 - Talbot 23/28

Winnipeg - NY Islanders 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 10. Vilardi (Lowry, Morrissey), 36. Pionk (Schmidt, Perfetti), 38. Appleton (Toninato, DeMelo), 59. Connor – 16. Lee (Reilly, S. Aho I), 41. Lee

Brankári: Hellebuyck 35/37 - Sorokin 40/43

Chicago - San Jose 2:1sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Guttman (Donato, Korchinski), rozh. náj. Katchouk – 46. Carpenter (Bailey, Hoffman)

Brankári: Mrázek 37/38 - Blackwood 24/25

Calgary - Arizona 3:2pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 49. Coleman (R. Andersson), 50. Kadri (Pospíšil), 65. Šarangovič (Kadri, E. Lindholm) – 29. Durzi (Schmaltz, Moser), 47. L. Cooley (Durzi, Keller)

Brankári: Vladař 23/25 - Ingram 27/30

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 39 sekúnd, pripísal si asistenciu, strelecký pokus a dva bodyčeky/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 19 sekúnd bez štatistického zápisu/

Edmonton - Toronto 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 36. Draisaitl (Bouchard, Ekholm), 43. Ryan (R. McLeod, Janmark), 57. R. McLeod (McDavid, Ceci), 59. Bouchard – 1. Matthews (Marner, Holmberg), 31. Rielly (Matthews, Holmberg)

Brankári: Skinner 25/27 - Jones 28/31

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Vykúzlil parádnu asistenciu. Pospíšil pripravil nádherný vyrovnávajúci gól