Chris Tierney gratuluje Šimonovi Nemcovi ku gólu (AP Photo/Adam Hunger)
Chris Tierney gratuluje Šimonovi Nemcovi ku gólu (AP Photo/Adam Hunger) (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Oh my Hockey|6. jan 2024 o 06:17 (aktualizované 6. jan 2024 o 07:57)

Okrem gólu si slovenský obranca pripísal aj jednu asistenciu.

NEW YORK. Uplynulú noc boli v NHL na programe tri zápasy. Pri vysokom víťazstve Caroliny 6:2 sa dvomi gólmi a asistenciou prezentoval obranca Brent Burns. Jeho spoluhráč Vasilij Ponomarjov streli svoj prvý gól v kariére.

Za Washington nastúpil v prvej formácii Martin Fehérváry, tradične po boku Johna Carlsona. Odohral 20 minút a 5 sekúnd, z toho 2:39 v oslabení. Celkovo bol druhým najvyťaženejším hráčom Capitals. Napriek šesťgólovej prehre jeho tímu nemal mínusový bod.

V zápase medzi New Jersey a Chicago Blackhawks zahviezdil Šimon Nemec, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Slovenský tínedžer mal v polovici druhej tretiny zásluhu na vyrovnávajúcom góle na 1:1, keď najskôr zachytil na modrej pokus o vyhodenie puku z pásma a následne zakombinoval s Alexanderom Holtzom, ktorý po jeho výbornej spätnej prihrávke skóroval.

Nadviazali tak na vzájomnú spoluprácu, ktorou sa táto dvojica v minulej sezóne prezentovala na farme v Utice.

V 6. minúte tretej tretiny prišla ďalšia hviezdna chvíľa Šimona Nemca, keď strelil svoj 2. gól v kariére. Po prihrávke Chrisa Tierneyho vnikol s pukom do útočnej tretiny a z oblasti kruhov parádnou strelou k tyčke prestrelil Arvida Söderbloma v bráne Chicaga.

Za celý zápas odohral 18 minút a 14 sekúnd, z toho 3:05 strávil na presilovkách. Do štatistík okrem dvoch bodov zaknihoval aj tri plusové body, jednu strelu a tri bloky.

Zápas nedohral Connor Bedard, ktorého v 11. minúte trafil hitom do hlavy Brendan Smith. V záverečnej tretine zo stretnutia odstúpila aj najväčšia hviezda z tímu súpera, keď po nešťastnom páde nedohral Jack Hughes.

NHL - základná časť - 6. január:

New Jersey - Chicago 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 31. Holtz (Nemec), 46. Nemec (Tierney, Siegenthaler), 52. M. McLeod (Lazar, Holtz), 60. Toffoli – 16. Dickinson (A. Vlasic), 39. Katchouk

/Šimon Nemec (New Jersey) strelil gól a asistoval, pripísal si aj jednu strelu a tri bloky, odohral 18:14 min./

Washington - Carolina 2:6 (2:0, 0:1, 0:5)

Góly: 8. Dowd (Aube-Kubel, Malenstyn), 17. D. Strome (Ovečkin, Carlson) – 26. Burns (Svečnikov, S. Aho II), 44. Jarvis (Ponomarjov, Orlov), 53. Svečnikov (S. Aho II, Burns), 54. Burns (Svečnikov, S. Aho II), 59. Orlov, 60. Ponomarjov (Kotkaniemi)

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, pripísal si hit, odohral 20:05 min./

Anaheim - Winnipeg 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 16. McTavish (Killorn, Vatrano) – 28. Ehlers (Scheifele, Pionk), 42. Schmidt (Samberg, Namestnikov), 54. Perfetti (Namestnikov, Niederreiter)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Šimon Nemec strelil svoj druhý gól v NHL, bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu