Adam Ružička.
Adam Ružička. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Oh my Hockey|25. nov 2023 o 05:10 (aktualizované 25. nov 2023 o 07:53)

Martin Pospíšil nebodoval.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Adam Ružička po 10 zápasoch ukončil bodové suchoty dvojbodovým zápasom. K výhre Calgary nad Dallasom 7:4 prispel gólom a asistenciou.

Ružička asistoval pri góle A. J. Greera, ktorý v 9. minúte vyrovnal na priebežných 1:1. Dallas v zápase viedol 1:0, 2:1 aj 4:2, no Flames piatimi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Ich obrat naštartoval gól Ružičku, ktorý v 34. minúte znížil na 4:3.

Slovenský útočník sa v protiútoku dostal k strele zo strednej vzdialenosti, ktorú poslal k ľavej žŕdke bránky Jakea Oettingera. Flames následne štyrmi gólmi v tretej tretine zavŕšili obrat. Ružička nastúpil na pozícii stredného útočníka štvrtej formácie a na ľade strávil 10:02 min.

V noci z piatka na sobotu sa bodovo presadili spomedzi Slovákov iba on a Juraj Slafkovský v zápase Montrealu proti San Jose.

Ružičkov spoluhráč Martin Pospíšil nebodoval. Odohral 16 minút a 19 sekúnd, pripísal si mínusku, tri strely na bránku, dva bodyčeky a blok.

Obranca Erik Černák odohral 19:46 minút a na najvyššom víťazstve Tampy Bay v sezóne 8:2 sa podieľal dvomi plusovými bodmi.

Zažiarili najmä jeho spoluhráči Brayden Point a Nikita Kučerov. Prvý strelil hetrik, ku ktorému pridal dve asistencie, Kučerov nazbieral 6 kanadských bodov za 2 góly a 4 prihrávky.

"Blesky" strelili štyri góly v presilovkách, v ktorých mali úspešnosť 66 percent. Presvedčivé víťazstvo dosiahli aj vďaka mimoriadne vysokej efektivite streľby, keď na brankára Anttiho Raantu vyslali iba 14 striel.

Ten odchytal celý zápas, v ktorom mal napokon iba 42,86-percentnú úspešnosť zákrokov.

Hokejisti Colorada si aj bez slovenského útočníka Tomáša Tatara poradili s domácou Minnesotou, ktorú zdolali 3:2.

Pre Wild to bola už šiesta prehra po sebe a zároveň prvý zápas od návratu z Global series vo Švédsku.

Avalanche triumfovali v piatom z uplynulých šiestich zápasov. Víťazný gól strelil útočník Kurtis MacDermid, pre ktorého to bol v piatom zápase prvý presný zásah v sezóne.

+14

Hráči New Yorku Islanders triumfovali na ľade Ottawy 5:3 a dosiahli tretie víťazstvo po sebe.

Zároveň ním ukončili trojzápasovú víťaznú sériu "senátorov," pre ktorých to bol prvý zápas od návratu z Global series vo Švédsku.

Divácky zaujímavý bol najmä takmer dvojminútový úsek v polovici zápasu, počas ktorého padli štyri góly.

Brankár Winnipegu Connor Hellebuyck dosiahol prvé čisté konto v sezóne po tom, čo na ľade Floridy zneškodnil všetkých 33 striel domácich.

Prispel ním k víťazstvu 3:0, ktoré bolo pre Jets už piate po sebe a celkovo ôsme z uplynulých deviatich zápasov.

Hráči Vancouveru oplatili Seattlu prehru 3:4 z prvého vzájomného zápasu na vlastnom ľade a na klzisku Kraken triumfovali 5:1.

Po 14. víťazstve v sezóne sa udržali na priebežnom 2. mieste tabuľky Západnej konferencie.

NHL - základná časť - 25. november:

Ottawa - NY Islanders 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)

Góly: 11. Batherson (B. Tkachuk, Stützle), 31. Stützle (M. Joseph), 32. Batherson (Stützle, M. Joseph) – 14. Palmieri (Romanov, Nelson), 27. Wahlstrom (Romanov, Pageau), 30. Barzal (Palmieri, Nelson), 30. Lee (Wahlstrom), 46. Holmström (Dobson, Mayfield)

Brankári: Forsberg 21/26 - Varlamov 28/31

Buffalo - Pittsburgh 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Góly: 46. J. Skinner (Tuch, V. Olofsson), 51. Okposo (Dahlin, V. Olofsson), 58. Tuch (J. Skinner, Mittelstadt) – 17. Crosby (Guentzel), 37. Eller (Nieto)

Brankári: Luukkonen 31/33 - Nedeljkovic 31/34

Florida - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:10, 0:2)

Góly: 18. Niederreiter (Samberg, Appleton), 52. Ehlers (Perfetti, Namestnikov), 57. Lowry (Appleton, Samberg)

Brankári: Bobrovskij 29/31 - Hellebuyck 32/32

Carolina - Tampa Bay 2:8 (1:0, 1:3, 0:5)

Góly: 19. Noesen (Drury, Bunting), 35. Bunting (Svečnikov) – 22. Stamkos (Kučerov, Point), 26. Kučerov (Hagel, Eyssimont), 26. Point (Kučerov, Hedman), 46. Hagel (Point, Kučerov), 47. Glendening, 51. Point (Perbix, Koepke), 57. Kučerov (Hagel, Sergačov), 59. Point (Kučerov, Stamkos)

Brankári: Raanta 6/14 - Vasilevskij 22/24

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 46 sekúnd, zaznamenal dve plusky/

Dallas - Calgary 4:7 (2:1, 2:2, 0:4)

Góly: 2. W. Johnston (Benn), 12. J. Robertson, 25. W. Johnston, 29. Pavelski (Duchene, J. Robertson) – 9. Greer (Dubé), 21. Šarangovič (E. Lindholm, Mangiapane), 34. Ružička (C. Tanev, Greer), 42. Coleman, 43. E. Lindholm (Šarangovič), 48. Backlund (Zary), 59. Kadri

Brankári: Oettinger 20/26 - Markström 24/28

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 16 minút a 19 sekúnd, pripísal si mínusku, tri strely na bránku, dva bodyčeky a blok/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 2 sekundy, strelil gól, zaknihoval asistenciu, dva plusové body, tri strelecké pokusy a bodyček/

Minnesota - Colorado 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 30. Kaprizov (Rossi, Zuccarello), 35. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov) – 18. Colton (Byram, Tufte), 29. Ničuškin (MacKinnon, Toews), 45. MacDermid (Cogliano, F. Olofsson)

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Ružička prelomil mlčanie. Strelil gól a pridal asistenciu