Juraj Slafkovský proti San Jose.
Juraj Slafkovský proti San Jose. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. nov 2023 o 00:30 (aktualizované 25. nov 2023 o 07:49)

Pripísal si asistenciu a bol pri oboch góloch Habs.

NEW YORK. Montreal Canadiens sa v noci z piatka na sobotu predstavili na ľade San Jose Sharks. Vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch.

Juraj Slafkovský odohral ďalší výborný zápas a rozšíril si osobné štatistiky. Bol na ľade pri viacerých dôležitých momentoch, vrátane oboch gólov Canadiens z hry.

Juraj Slafkovský prihrávkou z vlastného pásma vysunul Colea Caufielda, ktorý sa v úniku dvoch proti jednému rozhodol vystreliť a gólom na 2:2 prekonal brankára Blackwooda.

Tréner mu dal dôveru aj v predĺžení. Dokopy odohral 19 minút a 44 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve plusky a tri strely na bránku.

Predviedol sa aj v tretej sérii samostatných nájazdov. Mal na hokejke rozhodujúci zásah, ale v poslednej chvíli mu utiekol puk.

Canadiens si po víťazstve 4:3 v Anaheime pripísali víťazstvo aj v druhom zápase počas tripu na západnom pobreží, v ďalšom zápase nastúpia na ľade Los Angeles.

V noci z piatka na sobotu bodoval aj Adam Ružička, ktorý prelomil 10-zápasové suchoty.

+14

V zápase medzi Chicagom a Torontom sa skončili série oboch tímov. Domáci Blackhawks zvíťazili prvýkrát po piatich prehrách a v siedmom domácom zápase dosiahli iba druhé víťazstvo.

Maple Leafs prehrali po štyroch víťazstvách, no na ľade predposledného tímu Západnej konferencie získali aspoň bod za prehru 3:4 po predĺžení.

Favorizované "javorové listy" vieldi už 3:1, no domáci aj zásluhou hetriku Jasona Dickinsona vyrovnali na 3:3. O víťazstve Chicaga rozhodol obranca Kevin Korchinski.

Hráči Bostonu prvýkrát v sezóne nebodovali na vlastnom ľade. V súboji klubov z tzv. Original six podľahli Detroitu 2:3. V domácom prostredí neuspeli ani hokejisti Philadelphie, keď podľahli New Yorku Rangers 1:3.

Hostia vykročili za víťazstvom dvomi rýchlymi gólmi, vďaka ktorým už na konci 2. minúty viedli 2:0. Rangers zvíťazili v piatom vzájomnom zápase po sebe a bodovali v deviatom.

Domácim nepomohol k lepšiemu výsledku ani dvojnásobný počet striel - 37:19. Rangers si 14. víťazstvom v sezóne upevnili priebežnú 2. priečku v tabuľke Východnej konferencie.

V nasledujúcom stretnutí sa stretnú s jej lídrom - Bostonom.

V súboji tímov zo spodnej časti tabuľky Východnej konferencie zvíťazil Columbus na ľade New Jersey 2:1.

Prvého trojbodového víťazstva na ľade súpera sa dočkal v 10. zápase. "Modrokabátnici" si zároveň prvýkrát v sezóne pripísali dva trojbodové zápasy po sebe.

Devils prehrali na domácom ľade v treťom stretnutí za sebou a pred vlastnými divákmi doteraz získali iba 7 bodov, čo je (po Chicagu so štyrmi) druhá najhoršia bilancia.

Nevydarený večer domácich tímov potvrdili aj hráči St. Louis, ktorí pred vlastnými divákmi podľahli Nashvillu 3:8. Pre "predátorov" to bolo štvrté víťazstvo po sebe, pričom viac ako päť gólov strelili prvýkrát v ročníku.

Hokejisti Edmontonu prvýkrát v sezóne neinkasovali ani raz a z Washingtonu si odniesli víťazstvo 5:0. Brankár Stuart Skinner si pripísal prvé čisté konto v sezóne a štvrté v kariére.

Kapitán "olejárov" Connor McDavid zažil bodovo najúspešnejší zápas v sezóne, keď prihral na štyri góly. Jeho spoluhráči Leon Draisaitl (2+1) a Ryan Nugent-Hopkins (1+2) zaznamenali po tri body.

Oilers využili tri zo štyroch presiloviek. Pre Washington to bola prvá prehra po piatich víťazstvách.

V zostave Capitals naďalej chýbal slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý absentuje od 11. novembra pre zranenie v dolnej časti tela.

Doma neuspeli ani hráči Anaheimu, ktorí podľahli Los Angeles 2:5 a napriek vyrovnanému počtu striel (31:31). Bola to pre nich už piata prehra po sebe,

Kings naopak natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy. Pittsburgh viedol na ľade Buffala v 45. minúte 2:0, no napokon nezískal ani bod. Domáci predviedli v tretej tretine dokonalý obrat, ktorý zavŕšil víťazným gólom Alex Tuch.

Sabres zdolali Pittsburgh prvýkrát po piatich prehrách. Pre "tučniakov" to bola zároveň štvrtá prehra z uplynulých piatich zápasov. Sabres boli jediný z 15 domácich tímov, ktorý si v noci na sobotu pripísal plný bodový zisk.

NHL - základná časť - 24. november:

Philadelphia - NY Rangers 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 38. Couturier (Seeler, Atkinson) – 1. Zibanejad (Wheeler, Kreider), 2. Kreider, 28. Zibanejad (Wheeler, E. Gustafsson)

Brankári: Hart 16/19 - Šesťorkin 36/37

Boston - Detroit 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 23. DeBrusk (Pastrňák, Zacha), 45. Heinen (Coyle, Lohrei) – 6. Compher (Gostisbehere, Raymond), 16. DeBrincat, 34. Fabbri (Sprong, DeBrincat), 46. Larkin (Compher, Raymond), 59. Perron

Brankári: Swayman 24/28 - Husso 25/27

Chicago - Toronto 4:3pp (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 9. Dickinson (Joe. Anderson), 33. Dickinson, 41. Dickinson, 65. Korchinski (Bedard, Kurashev) – 8. N. Robertson (Domi, Giordano), 22. Järnkrok (Brodie, Domi), 24. Reaves (McCabe, Kämpf)

Brankári: Söderblom 34/37 - Samsonov 30/34

Washington - Edmonnton 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)

Góly: 15. Kane (Draisaitl, Desharnais), 16. Nugent-Hopkins (McDavid, Hyman), 24. Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 25. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 39. Draisaitl (Hyman, McDavid)

Brankári:

New Jersey - Columbus 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 14. Holtz (Palát) – 11. Jenner (J. Gaudreau), 20. Robinson (Danforth, Gudbranson)

Brankári: Schmid 26/28 - Merzlikins 38/39

St. Louis - Nashville 3:8 (1:3, 1:4, 1:1)

Góly: 17. Bučnevič (Scandella, Thomas), 31. Thomas (Bučnevič, Saad), 46. Neighbours (Krug, Kyrou) – 7. F. Forsberg (Lauzon, Nyquist), 8. Trenin (Sissons, McDonagh), 14. Evangelista (Sherwood, A. Carrier), 23. Stastney (Evangelista, Sherwood), 25. O'Reilly (F. Forsberg, Barrie), 26. Evangelista (Tomasino, A. Carrier), 38. F. Forsberg (Co. Smith), 53. Sherwood

Brankári: Hofer 11/15, Binnington 16/20 - Lankinen 36/39

San Jose - Montreal 2:3sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Hoffman (Eklund, Hertl), 33. Eklund (Addison, Hertl) – 39. Kovacevic (Struble, Caufield), 44. Caufield (Slafkovský, Primeau), rozh. náj. Ylönen

Brankári: Blackwood 22/24 - Primeau 31/33

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 19 minút a 44 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve plusky a tri strely/

Anaheim - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 33. Gudas (Vatrano, R. Strome), 52. Killorn (McTavish, Terry) – 11. Fiala (Doughty, Kempe), 13. Kaliyev (Spence, Moore), 22. Byfield (Gavrikov, Kempe), 23. Fiala (Danault, Moore), 44. Kopitar (Kempe, Doughty)

Brankári: Gibson 26/31 - Talbot 29/31

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský mal na hokejke krásny víťazný gól. Puk mu v poslednej stotinke ušiel